Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par saimniecībā Jaunbērzē notikušo traģēdiju zemniekam piespriež nosacītu sodu 8

Tiesa krimināllietā par 2016.gadā jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā notikušo kūtsmēslu noplūdi, kas izraisīja četru cilvēku nāvi, šodien zemnieku saimniecības īpašniekam piespriedusi nosacītu sodu, aģentūru LETA informēja Zemgales rajona tiesas Dobelē priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

 

Šodien tiesa izskatījusi lietu pēc būtības un tajā pasludināts saīsināts spriedums. Tiesa nosprieda apsūdzēto zemnieku saimniecības "Makleri" īpašnieku un vadītāju Edgaru Makleru atzīt par vainīgu par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi vai smagus miesas bojājumus vairākiem cilvēkiem, par ko draud cietumsods līdz pieciem gadiem.

 

Tiesa lēma sodīt viņu ar brīvības atņemšanu uz trim gadiem, taču, tā kā tiesa, ņemot vērā izdarītā noziedzīgā nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu, vainīgā personību un citus lietas apstākļus, ieguvusi pārliecību, ka vainīgais, sodu neizciešot, turpmāk neizdarīs likumpārkāpumus, vainīgais notiesāts nosacīti.

 

E.Makleram noteikts arī pārbaudes laiks - četrarpus gadi. Tāpat tiesa lēma līdz sprieduma spēkā stāšanās brīdim negrozītu atstāt viņam noteikto drošības līdzekli - uzturēšanos noteiktā vietā.

 

Pieņemts lēmums arī piedzīt no apsūdzētā par labu trīs cietušajiem materiālā kaitējuma kompensāciju kopumā 3360 eiro apmērā.

 

Jau vēstīts, ka 2016.gada 22.jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūda indīgi izgarojumi, kā rezultātā gāja bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie tika nogādāti slimnīcā. Nelaime notika zemnieku saimniecībā "Makleri", kurai tiesā pēc pieteikuma par maksātnespēju pasludināts tiesiskās aizsardzības process.

 

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece informēja, ka bojāgājušie ir 1951., 1969. un 1989.gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1976.gadā dzimusi sieviete. Viens no bojāgājušajiem ir saimniecības bijušais īpašnieks - 1951.gadā dzimušais Pēteris Maklers.

 

Negadījums notika kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ. Kā pastāstīja Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Jolanta Ližus, avārijas rezultātā noplūda kūtsmēsli, kas nelielā apjomā izplūda arī piegulošajā teritorijā. Avārijā vainojams pārsūknēšanas vada pretvārsts. Ja pretvārsts tiktu salabots, nekādas noplūdes vidē vairs nebūtu iespējamas.

 

Vēlāk prokuratūra E.Makleram cēlusi apsūdzību pēc Krimināllikuma 146.panta otrās daļas - par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi vai smagus miesas bojājumus vairākiem cilvēkiem, par ko draud cietumsods līdz pieciem gadiem.

 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 8

tainsība???

par 4 cilvēku bojāeju - un tikai nosacīts sods! Vispirms vainīgo nearestēja, tagad nosacīts sods.... Tas advokāts Rečs ir nokruķījis atkal kaut ko ! tā advokāts nedrīkst rīkoties, ka panāk tik vieglu sodu, ko piespriež par.... braukšanu dzērumā !

pirms gada, 2018.12.12 22:39

Reiters

Kāds te sakars ar advokātu? Nav jau civillieta, piemēram, par mantojuma sadali, kur figurē testamenti, likumīgie mantinieki, neatraidāmie mantinieki un jebkuras citas personas, kuras ar liecinieku liecībām, par to, ka ļoti palīdzējušas dzīvot mantojuma atstājējam, vēlas kaut ko no mantojuma saņemt. Jā, te ir advokātam nozīme. Ja ir normāls tiesnesis, tad krimināllietas iztiesāšanā viņš nemaz neklausās advokāta vāvuļošanā un piespriež sodu, ko paredz krimināllikuma attiecīgais pants.

pirms gada, 2018.12.13 07:58

Tēma

Protams advokāts nav pats galvenais,ir vēl tiesneši,prokurors.Parasti raksta,ka par nodarīto draud cietumsods(šajā gadijumā 5gadi mah),bet piespriež minimālo.Četri bojā gājušie-un,cik ASV būtu cietumsods?

pirms gada, 2018.12.13 09:46

lauku atbalsta dienests

Godpilni lauciniekam, noslīkt vircā, darba varoņu piemiņas zīmes vajag piešķirt.

pirms gada, 2018.12.13 11:55

I.z

Cūkas ne īpašnieki kauna viņiem nau. Protams ta tak ir LV ja ir daudz naudas var darīt ko grib par sekām nebūs jatbild . žēl tos bērnus kas mammu zaudēja tur .

pirms gada, 2018.12.13 16:04

Rrr

Riebjas ta LR likumdosana!!!! Viss ir paklauts sava veida sistemai kura parastie mirstigie ir bezspecigi!!!

pirms gada, 2018.12.18 07:40

Asā hronika