Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tukuma un Dobeles policisti atsavina nelegālās cigaretes un alkoholu

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma un Dobeles iecirkņa Kārtības policijas nodaļas darbinieki, pastiprināti strādājot nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā, administratīvās lietvedības ietvaros, atsavināja nelegālās cigaretes un alkoholu, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.


7.martā, Tukuma novadā, Pūres pagastā, Pūrē, administratīvās lietvedības ietvaros, 1968.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā, policisti atsavināja 4800 nelegāli uzglabātas cigaretes ar dažādiem nosaukumiem – „Premjer”, „NZ 10”, „NZ Gold”, „Fest”, „Marlboro” un „Corsair”, ar Krievijas Federācijas akcīzes markām.


Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa 169.3 pants paredz, ka par ar akcīzes nodokli apliekamo preču (to skaitā preču, kurām piemērojams akcīzes nodokļa atbrīvojums vai atvieglojums) iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņdesmit līdz septiņsimt eiro, bet juridiskajām personām – no septiņdesmit līdz septiņtūkstoš simt eiro, konfiscējot šīs preces un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.


Savukārt tajā pašā dienā Auces novadā, Bēnes pagastā, administratīvās lietvedības ietvaros, 1971.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā, policisti atsavināja nelikumīgi uzglabātas vairākas tilpnes, kurās bija šķidrums ar alkoholam raksturīgu smaku. Kopumā policisti atsavināja 120 litrus brāgas un 18,5 litrus kandžas. Izņemtais šķidrums nosūtīts uz ekspertīzi.


Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa 170.2 pants paredz, ka par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu – uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīssimt piecdesmit līdz septiņsimt eiro, konfiscējot alkoholiskos dzērienus un to pārvietošanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez transportlīdzekļu konfiskācijas, bet juridiskajām personām – no tūkstoš četrsimt līdz četrpadsmit tūkstoš eiro, konfiscējot alkoholiskos dzērienus un to pārvietošanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez transportlīdzekļu konfiskācijas.


Policija turpina pastiprināti strādāt nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā un lūdz iedzīvotājus ziņot, ja ir informācija par nelegālo akcizēto preču tirdzniecību vai uzglabāšanu, zvanot pa tālruni 110.


Nelegālo akcizēto preču tirdzniecības vietas var ātri un ērti atzīmēt arī Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/


Foto: Valsts policija


Pievieno komentāru

Asā hronika