Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz semināru par sociālo uzņēmējdarbību

Rīgas Ekonomikas augstskolas (REA) Mentoru klubs ar Sorosa fonda - Latvija atbalstu izsludina konkursu «Sākums», kurā būs pieejams finansējums un pieredzējušu uzņēmēju atbalsts jauniem sociālās uzņēmējdarbības projektiem.

Konkursā idejas uzņēmējdarbībai, kas risina noteiktas sociālās problēmsituācijas, varēs pieteikt līdz 9.jūlijam. Lai gūtu priekšstatu par sociālo uzņēmējdarbību un aprunātos ar pieredzējušiem ekspertiem, jūnijā visi interesenti aicināti piedalīties bezmaksas izglītojošos semināros piecās Latvijas lielākajās pilsētās - Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Rēzeknē un Ventspilī. Jelgavā seminārs notiks ceturtdien pulksten 12 biznesa inkubatora telpās.Sociālās uzņēmējdarbības pamatprincips ir radīt uzņēmumus, lai risinātu konkrētas sociālās problēmas. Sociālie uzņēmumi strādā tādās jomās kā nabadzības izskaušana, nodarbinātības veicināšana, kopienu attīstība, labklājība, veselība, izglītība un profesionālā apmācība, vides aizsardzība, kultūra. Piemēram, sociālais uzņēmums «Mammu» nodrošina iespēju gūt ienākumus jaunajām māmiņām, izgatavojot skaistas šalles.«Iepriekšējo gadu pieredze ir parādījusi, ka daudzi uzņēmēji iesaistās uzņēmējdarbībā, lai novērstu kādu trūkumu tirgū. Ar šo programmu mēs vēlamies veicināt nākamo soli un aicināt jaunos uzņēmējus meklēt ilgtspējīgus biznesa risinājumus ļoti praktiskām sociālām problēmām. Veiksmīgs Latvijas piemērs ir labdarības veikals «Otra elpa», kas, pārdodot cilvēku ziedotās mantas, gūst līdzekļus sabiedrībai noderīgu iniciatīvu atbalstam, piemēram, bērnu un jauniešu invalīdu atbalstam un stipendijām mazturīgajiem jauniešiem,» norāda REA Mentoru kluba valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Krūtainis.Lai uzzinātu vairāk par sociālās uzņēmējdarbības būtību un tās veidiem, interesenti aicināti apmeklēt REA Mentoru kluba seminārus - pirmais seminārs. Semināros REA pasniedzēji, Mentoru kluba mentori un citi eksperti ne tikai izglītos par sociālo uzņēmējdarbību, bet arī diskutēs par radošuma un mentoringa lomu veiksmīgai uzņēmuma darbībai. Papildus teorijai, semināros plānots organizēt arī praktiskas nodarbības, kuru ietvaros tiks izstrādātas pirmās idejas iespējamai uzņēmējdarbībai.Konkurss notiks divās kārtās. Pēc izglītojošiem semināriem interesenti līdz pat 9.jūlijam varēs pieteikt savas sociālās uzņēmējdarbības idejas, tās nosūtot uz epastu: info@mentoruklubs.lv. No iesniegtajām idejām eksperti desmit līdz 20 projektus izvirzīs programmas otrajai kārtai. Otrajā kārtā REA mentori ar uzņēmējiem kopīgi izvērtēs izvēlētās idejas un sniegs padomus biznesa risinājumiem. Visefektīvākajiem sociālās uzņēmējdarbības risinājumiem būs pieejams finansiāls atbalsts līdz 5000 eiro apmērā un viena vai vairāku REA mentoru atbalsts idejas realizācijā.REA Mentoru kluba īstenotā projekta mērķis ir veicināt sociālās uzņēmējdarbības attīstību Latvijā un veidot tās izaugsmes infrastruktūru, izglītojot un motivējot Latvijas iedzīvotājus. REA Mentoru klubs cer, ka projekts radīs nozīmīgu grūdienu Latvijas ekonomikas attīstībai ilgtspējīgas izaugsmes virzienā, turklāt palīdzēs risināt sociālās problēmas.

Pievieno komentāru

Citas ziņas