Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: Eiro ieviešanu atbalsta trešdaļa iedzīvotāju; eiro pesimisti ir ar nepabeigtu vidējo izglītību 24

Šā gada rudenī pētījumu aģentūras «TNS» veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja atklāj, ka eiro ieviešanu Latvijā caurmērā atbalsta trešā daļa jeb 35 procenti Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. To skaitā desmit procentu uzskata, ka eiro jāievieš pēc iespējas ātrāk, vēl 25 procenti iedzīvotāju atbalsta eiro ieviešanu, bet ne tuvākajos gados.

Kategoriski pret eiro ieviešanu ir 37 procenti iedzīvotāju, biežāk tie ir cilvēki ar pamata vai nepabeigtu vidējo izglītību. Vairāk nekā puse iedzīvotāju (56 procenti) ar nepabeigtu vidējo izglītību ir uzskatāmi par izteiktiem eiro noliedzējiem, kamēr cilvēku ar vidējo vai augstāko izglītību vidū izteiktu eiro noliedzēju ir būtiski mazāk (attiecīgi 35 un 33 procenti). Tātad pētījums atklāj, ka, palielinoties izglītības līmenim, pieaug atbalsts eiro ieviešanai, skaidro «TNS» mārketinga vadītāja Laura Vendele.Par eiro ieviešanu pozitīvi noskaņoto iedzīvotāju populārākie argumenti ir: norēķinu ērtība Eiropā, vieglāka ceļošana un ērtāki starpvalstu norēķini, jo nav jāmaina valūta; Latvijas piederība Eiropai – ja jau mēs esam Eiropā, tad ir jābūt arī vienotai Eiropas valūtai; ekonomiskā situācija Latvijā uzlabosies, jo būs vieglāk piesaistīt investīcijas.Savukārt izplatītākie argumenti pret eiro ieviešanu ir saistīti ar bažām par eiro kā valūtas un eiro zonas stabilitāti un nākotni; pieķeršanos latam kā nacionālās identitātes veidotājam un kā stabilai, drošai valūtai; uztraukumu par iespējamo cenu celšanos, citu eiro valstu negatīvo pieredzi uzreiz pēc eiro ieviešanas.Tie iedzīvotāji, kuriem ir bijusi personīgā pieredze, norēķinoties ar eiro monētām vai banknotēm, ir pozitīvāk noskaņoti par eiro ieviešanu, nekā tie, kuriem šāda pieredze nav bijusi.«TNS» finanšu nozares pētījumu eksperte Ilva Pudule komentē: «Var piebilst, ka arī Igaunijā pirms eiro ieviešanas bija līdzīga situācija, kas mainījās pēc eiro ieviešanas – tiklīdz igauņi ikdienā saskārās ar eiro lietošanu, viņu domas par eiro uzlabojās.»Iedzīvotāju aptauju pētījumu aģentūra veica laikā no 12. līdz 28.oktobrim, visā Latvijas teritorijā aptaujājot 1014 iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Aptaujas izlase ir reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju kopumam šajā vecuma grupā, aptaujas rezultāti atspoguļo aptuveni 1,7 miljonu mūsu valsts iedzīvotāju viedokļus.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

...

Apollo.lv viens komentētājs ļoti labi uzrakstīja,ka pat cilvēki ar pamata un vidējo izglītību saprot to,ka EIRO LV NEKO LABU NENESĪS:D

pirms 7 gadiem, 2012.12.22 09:54

pensionārs

Ja būs euro,būs investīcijas.Uzņēmeji ir par euro jo jau tagad bieži iznāk maksāt ar euro
( jeb eiro).Lats devalvēsies.

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 14:46

žora

Uz Latvijas Krievijas robežas abās pusēs kukuļus muitnieki pieprasa tikai eiro valūtā.

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 14:44

---"biežāk tie ir cilvēki ar pamata vai nepabeigtu vidējo izglītību",

kam nav gandrīz nekādu zināšanu un par saprašanu vispār runas nevar būt .Tik vien ir tā bara sindroms,neizdiskutējot,neiedziļinoties,neizprotot - vienkārši tāpat vien skriet,bļaut,balsot...
Kāpēc?Tāpēc,ka vakar pļāpāja ar sētnieci Jevgeņiju un nonāca pie slēdziena,ka jādara tā.

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 14:25

to nedračī

Tur jau ir tas apstāklis, ka cilvāks ir aprobežots Latvijas robežās, gan tiešā nozīmē, prāta ziņā - aprobežots.

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 14:19

to Elejas vējrādis

laikam drīzāk būsi Ģintermuižas vējrādis, ja tev šķiet adekvāti Zviedrijas ekonomiku salīdzināt ar Latvijas.. :D

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 14:03

nedračī

?Pterim no manis.Kāda velna iet maksāt,mainīt mašīnai numuru,lai brauktu laukos vai pilsētā,CSN vieni

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 14:02

Doks

to smiekls nāk - laikam savu augstāko izglītību būsi guvis pie "viņas nezināja, ko dara" tipa metodiķēm, kā Baiba Rivža... :DDDDDDDD

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 14:01

to Aija

Nē tauta, kuras vaiorākums zema procenta dēļ sagrābies eiro kredītus, tiek apzagta patlaban, kamēr nav eiro, jo algu saņem latos, bet kredītu nomaksā eiro...

Starp citu, ja jau tas eiro tik ārprātīgi briesmīgs, tad kāpēc visādi "idioti" un "tumsoņas" bariem metās mainīt latus uz nevajadzīgo eiro tad, kad draudēja ar lata devalvāciju? :DDDD

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 13:58

?Pterim

Kādas priekšrocības ir tev braukājot ar veco Lv auto reģistrācijas Nr., atšķirībā no lielākā vairākumam ar Eu Nr.?
Lielākā daļa braucēju ar vecajiem nummuriem ir padumji lauķi, potenciāli satiksmes negadījumu izraisītāji.

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 13:42

Resnais

Nez man ar naudas maiņu nav problēmu, jo man ir bankas kartes. Ārzemēs (Eiropā) var bez problēmām norēķināties, Tālāk braucot, jau arī eiro to USD būs jāmaina. Piederība Eiropai? Nesmīdieniet.. Papriekš aplieciniet piederību ar līdzīgiem tiešmaksājumiem, un algu līmeni.

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 13:22

Aija

Tā naudas maiņa ir domāta lai apzagtu kārtējo reizi tautu.Un to kā viņi saka mainīšot 1:1 tie ir tīrākie meli.Tas ir tāpatās kā ar banku Baltiju daži kļuva miljonāri,bet tauta nabadzīgāka.Tā būs ar euro.Kā lai tiek pie jūsu maciņiem,ja ne tādā veidā.

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 13:05

Pēteris

Atkal kāds Gebelsa stilā taisa propogandu par EIRO lietderību... Tikai neviens nespēj izskaidrot ko iegūs Latvijas iedzīvotājs ar 200 LVL ienākumiem mēnesī, kuram nav EUR kredītu, kurš nekad nebrauks uz ārzemēm un kuram nav nekādas saistības ar radiem, draudiem, paziņām ārpus Latvijas ?

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 11:58

Ziedonis

to smiekls nāk

Aizbrauc uz Rīgu uz Ventspils pārstāvniecību, samaini Latus - Ventos , mierīgi guli. Es tā izdarīju.

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 10:16

pensionārs

Man pensija 176Ls,ievisīs evro nu nebūs man pensija kā Griekijā 1200evriku,būs 200evriku ko es varēšu par viņiem nopirkt ja pacelsies cenas,neviens no evro ieviesējiem uz to nevar atbildēt

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 10:16

Elejas vējrādis

Zviedrijā 11% atbalsta evro ieviešanu,pārejie 89% ir mazizglītoti,evro ieviesēju propoganda

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 10:12

to smiekls nāk

Jau tagad Ls ir piesaistīts eiro kursam, un jau tagad Brisele diriģē.
Atliek tikai nomainīt vārdu Lats uz Eiro. Pašlaik man par maz latu, turpmāk man trūks eiro,
kāda starpība ?

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 10:05

smiekls nāk

Argumentējot par sīkumiem - vieglāki norēķini, aizmirst par būtisko - nav zināms kas diriģē eiro naudas plūsmas, kas LV var ievest pie kraha. Un tad jau Brisele nebūs tā kas cietīs, bet atkal latvju tautumeitas un tautudēli .... Latvju tautai briselē nav pilnīgi nekādas nozīmes un nekādas ietekmes - secinājumus izdariet paši.

Tā domāju Es - tas mazizglītotais tautietis ar augstāko izglītību! :(

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 09:48

Za Sojuz

Neizglītotajiem un maznodrošinātajiem ir vienalga, jo viņiem nekā nav un nekad ne kā nebūs par daudz, ne latu, ne tugriku, ne eiro.
Uztraucas 40 % iedzīvotāju, kuri saņem ienākumus un papildus ienākumus nemaksājot par to nodokļus.
Skaidras naudas atmazgāšana Ls ir daudz lētāka un drošāka, nekā eiro. Ieviešot eiro stipri kritīsies kukuļu lielums, kurus pieprasa valsts un pašvaldību ierēdņi un darbinieki.

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 09:39

Citas ziņas