Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: Piektdaļa iedzīvotāju prognozē, ka viņu ģimene šosezon nespēs apmaksāt rēķinus par apkuri

Lielākā daļa – 68 procenti – Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem prognozē, ka viņu ģimene šajā apkures sezonā spēs apmaksāt rēķinus par apkuri.

Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir latvieši, lauku teritorijās dzīvojošie, iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem mēneša ienākumiem, pēc nodarbošanās - vadītāji, augstākā līmeņa speciālisti. To atklāj pētījumu aģentūras TNS septembrī veiktais pētījums.

Tomēr aptuveni piektā daļa – 22 procenti – iedzīvotāju norādījuši, ka viņu ģimene šajā apkures sezonā nespēs apmaksāt rēķinus par apkuri. Salīdzinoši biežāk šādas negatīvas prognozes pauž cittautieši, bezdarbnieki, darba meklētāji un iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem mēneša ienākumiem, informē TNS mārketinga vadītāja Laura Vendele.

Desmitā daļa iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.  

42 procenti minēja, ka viņu radu, draugu, paziņu lokā ir kāds, kuram ir parāds par apkuri.

Aptuveni desmitā daļa – 12 procentu –, atzina, ka viņiem pašiem ir parādsaistības par apkuri. Salīdzinoši biežāk parādi par apkuri ir iedzīvotājiem, kuru ģimenēs galvenokārt runā citā valodā, nepilsoņiem un iedzīvotājiem ar zemākiem mēneša ienākumiem.

37 procenti iedzīvotāju norādīja, ka nepazīst nevienu, kuram ir parādsaistības par apkuri.

Bet 13 procenti iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Aptauju pētījumu aģentūra veica no 10. līdz 12.septembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pievieno komentāru

Citas ziņas