Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: Studenta budžets mēnesim - 100 līdz 200 latu

Vidējais studenta budžets vienam mēnesim visbiežāk ir 100 līdz 200 latu robežās, atklāj «Swedbank» Privātpersonu finanšu institūta veikta studentu aptauja.

Mājoklim studenti tērē vidēji 71 latu mēnesī, pārtikai un pusdienām - 56 latus, bet transportam - 23 latus. Salīdzinoši lielu daļu no izdevumiem veido arī apģērbs un apavi, kas gan ir neregulāri pirkumi un parasti tiek veikti reizi sezonā, par aptaujas rezultātiem biznesa portālu Nozare.lv informēja «Swedbank» Privātpersonu finanšu institūta direktora vietniece Diāna Krampe.Izklaidēm un vaļaspriekiem studenti atvēl vidēji 15 latus mēnesī, tēriņi par mobilajiem sakariem un internetu ir vidēji desmit lati mēnesī. Savukārt vismazākie izdevumi studentiem ir par veselības aprūpi, skaistumkopšanu un kancelejas precēm - vidēji astoņi līdz deviņi lati mēnesī katrā no kategorijām.Krampe atzīmē, ka kļūšana par studentu daudziem jauniešiem nozīmē arī patstāvīgas dzīves sākumu, tādēļ parasti tas ir pirmais reālais pārbaudījums arī naudas plānošanā. Lielākā daļa studentu zina, cik svarīgi ir sekot līdzi saviem tēriņiem, tomēr ikdienā to dara tikai retais. «Likumsakarīgi, mūsu aptauja atklāj, ka parasti reālie studentu tēriņi izrādās lielāki, nekā viņi paši iepriekš domājuši,» aptaujas rezultātus komentē «Swedbank» Privātpersonu finanšu institūta direktora vietniece.Tā kā studentu vidējie ienākumi ir mazliet zemāki par izdevumiem, daļa studentu izvairās no izdevumiem par mājokli un pārtiku, studiju laikā turpinot dzīvot ar vecākiem vai citiem tuviniekiem - to norādījuši 37% aptaujāto studentu. Vienlaikus katrs piektais aptaujātais students uzskata, ka studiju laikā turpināt dzīvot kopā ar vecākiem ir bērnišķīgi.Vecāku atbalsts ir viens no galvenajiem studentu ienākumu avotiem neatkarīgi no tā, vai students studiju laikā turpina dzīvot kopā ar vecākiem vai dzīvo atsevišķi. Finansiālu atbalstu no vecākiem saņem trīs no katriem četriem studentiem, un arī naudas trūkuma gadījumā studenti visbiežāk pēc palīdzības vēršas tieši pie vecākiem - uz to norāda divas trešdaļas respondentu.Vairāk nekā puse studentu uzskata, ka darbs paralēli mācībām būtiski traucē studiju procesu, un lielākā daļa jauniešu studiju laikā nestrādā.Patstāvīgs darbs ir tikai 17% aptaujāto studentu, bet vēl 25% iesaistās projekta darbos vai strādā uz nepilnu slodzi, atklāts pētījumā.Studentu aptauju veikta aprīlī, internetā aptaujājot vairāk nekā 540 bakalaura studiju programmu studentus no dažādām Latvijas augstskolām.

Pievieno komentāru

Citas ziņas