Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: taupības pasākumu dēļ Latvijā 84% iedzīvotāju izjūt ekonomiskas grūtības

Valdības īstenoto taupības pasākumu dēļ Latvijā 84% iedzīvotāju izjūt ekonomiskas grūtības - socioloģisko pētījumu kompānijas «Gallup» veiktajā aptaujā 61% respondentu atzinuši, ka izjūt grūtības, bet vēl 23% mūsu valsts iedzīvotāju atbildējuši, ka viņiem klājas ļoti grūti.

Savukārt 16% Latvijas iedzīvotāju atzina, ka viņu labklājības līmenis pieaug - tādējādi starpība starp cilvēkiem ar lielām ekonomiskām problēmām un cilvēkiem ar pieaugošu dzīves līmeni mūsu valstī sasniedz septiņus procentpunktus.Vēl lielāks nekā Latvijā tādu cilvēku īpatsvars, kam klājas ļoti grūti, ir Grieķijā (25%), Ungārijā un Rumānijā (28% katrā no abām valstīm) un Bulgārijā (45%).Igaunijā 17% respondentu atzina, ka izjūt ļoti izteiktas ekonomiskas grūtības, bet Lietuvā šādu respodentu īpatsvars bija 16%. Ar grūtībām galus kopā savelk attiecīgi 60% Igaunijas un 57% Lietuvas iedzīvotāju, bet par dzīvi nesūdzas attiecīgi 24% un 23% ļaužu šajās Baltijas valstīs.Vismazāk problēmas skārušas Nīderlandes un Luksemburgas iedzīvotājus - šajās zemēs tikai pa 1% respondentu atklāja, ka viņiem radušās lielas grūtības.Savukārt vislielākais tādu cilvēku īpatsvars, kuru dzīves līmenis uzlabojas, ir Dānijā (74%) un Nīderlandē (66%).Aptaujas autori secina, ka vairākās finanšu krīzes smagi skartajās Eiropas Savienības (ES) valstīs, kuras jau īstenojušas vai sāk īstenot taupības pasākumus, tostarp Latvijā, tādu cilvēku īpatsvars, kuri izjūt lielas grūtības, pārsniedz to ļaužu īpatsvaru, kuru dzīves līmenis uzlabojas. Lielā daļā ES cilvēku dzīves līmenis kļūst sliktāks, secina «Gallup» pētnieki.Aptauja, kurā izvaicāja aptuveni tūkstoti cilvēku katrā no 27 bloka valstīm, noritēja laikā no 2011.gada marta līdz jūnijam.

Pievieno komentāru

Citas ziņas