Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar «Latvijas piena» rūpnīcas būvniecības gaitu iepazīstas Kurzemes zemnieki

Šodien zemnieku kooperatīvu dibinātā SIA «Latvijas piens» jaunajā piena pārstrādes rūpnīcā tika uzņemti Kurzemes puses zemnieki, kuriem bija iespēja novērtēt celtniecības gaitu un izteikt viedokli projekta virzītājiem par redzēto, informē tikšanās rīkotāji.

«Esmu patīkami pārsteigta par tempiem, kādā tiek būvēta jaunā piena pārstrādes rūpnīca Jelgavā. Mums ir ļoti svarīgi apzināties, ka mūsu ražoto pienu pieņems un pārstrādās neatkarīgi no tā, kādas krīzes nozari sagaida,» pēc šodien notikušās zemnieku vizītes saka kooperatīva «Dzēse» zemniece Sanita Jurkovska. SIA «Latvijas piens» projekta vadītājs Raimonds Freimanis pastāstīja, ka pirmās piena tonnas no zemniekiem rūpnīcā sāks pieņemt maija beigās. Tādējādi tiks sākts īstenot mērķi ilgtermiņā līdzsvarot piena tirgu valstī, nodrošinot zemniekiem stabilas piena iepirkuma cenas un garantētu piena iepirkšanu un pārstrādi. «Latvijas piena» rūpnīcā pašlaik pilnā sparā notiek piena, krējuma un sūkalu tehnoloģisko tvertņu montāža,  kā arī piena pieņemšanas un pirmapstrādes tehnoloģisko iekārtu  montāža. Šīs ir iekārtas, ar kurām tiek nodrošināta svaigpiena pieņemšana, piena separēšana, kā arī piena un krējuma pasterizēšana.  Rūpnīcas būvniecības darbi pašlaik pabeigti par 90 procentiem, informē «Latvijas piena» komunikācijas vadītāja Iveta Tomsone.Tuvāko nedēļu laikā tiek plānota būvvaldes saskaņojuma saņemšana par celtniecības darbu pabeigšanu. Rūpnīcas pirmās kārtas nodošanai maijā tiek pabeigta piena koncentrēšanas iekārtu montāža, pabeigti iekšdarbi, veikti labiekārtošanas darbi. Atbilstoši grafikam rūpnīcas otrās kārtas darbi tiks sākti augustā. Tie paredz siera ražošanas, fasēšanas un pakošanas iekārtu uzstādīšanu.Piena pārstrādes sākšana rūpnīcā notiks pakāpeniski. Jūnija sākumā tiks veikti pirmie vājpiena koncentrāta ražošanas testi. Paraugi tiks nosūtīti pircējiem, ar kuriem tiek vestas sarunas par koncentrāta pārdošanu. Lai rūpnīcas iedarbināšana notiktu veiksmīgi, notiek darbinieku atlase. «Interese ir liela, darbā piesakās cilvēki ar vērā ņemamu darba pieredzi,» vērtē I.Tomsone.

Pievieno komentāru

Citas ziņas