Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Arco Real Estate»: dzīvokļu cenas februārī pieaugušas Jelgavā, bet sarukušas - Jūrmalā 2

Dzīvokļu cenas ārpus Rīgas šogad februārī, salīdzinot ar janvāri, pieaugušas Jelgavā, Salaspilī un Ogrē, bet samazinājušās - Jūrmalā, liecina nekustamo īpašumu kompānijas «Arco Real Estate» ikmēneša tirgus pārskats.

Tostarp Jelgavā dzīvokļu cenas februārī, salīdzinot ar vidējām cenām šogad janvārī, pieaugušas par 3% un bija vidēji 314 eiro (220,7 lati) par kvadrātmetru (EUR/m²).«Arco Real Estate» informē, ka Jelgavā dzīvokļu cenas pieaug jau otro mēnesi pēc kārtas. Salīdzinot ar pērnā gada sākumu, cenas samazinājušās par 57%. Visdārgākie Jelgavā februārī bija 104.sērijas dzīvokļi, savukārt lētākie dzīvokļi bija Hruščova laika mājās.Salaspilī dzīvokļu cenas pieaugušas vidēji par 2%, februārī sasniedzot 441 EUR/m². Salīdzinot ar 2009.gada sākumu, cenas samazinājušās par 50%. Visdārgākie Salaspilī februārī bija 103.sērijas dzīvokļi, bet lētākie - Hruščova laika mājās.Dzīvokļu cenas Ogrē februārī pieaugušas vidēji par 1% - līdz 395 EUR/m². Salīdzinot ar pērnā gada sākumu, dzīvokļu cenas sarukušas par 55%. Visdārgākie Ogrē februārī bija 103. sērijas un 602. sērijas dzīvokļi, bet vislētākie - Hruščova laikā celtajās mājās, teikts «Arco Real Estate» apskatā.Saskaņā ar kompānijas datiem ārpus Rīgas dzīvokļu cenas februārī sarukušas Jūrmalā, Kauguros. Salīdzinot ar janvāri, dzīvokļu cenas vidēji samazinājušās par 1% un februārī vidējā cena bija 425 EUR/m². Salīdzinot ar cenām 2009.gada sākumā, kritums ir 47%. Visdārgākie Kauguros februārī saglabājās 103. sērijas dzīvokļi, savukārt lētākie dzīvokļi bija Hruščova laika mājās un mazģimeņu mājas, norāda eksperti.Latvijas «Arco Real Estate» ir viens no Igaunijas «Arco Vara Holding» meitasuzņēmumiem.Jau vēstīts, ka Latvijas nekustamā īpašuma tirgū kopš 2007.gada vidus ir samazinājies darījumu apmērs un mājokļu cenas. 2009.gadā sērijveida dzīvokļu vidējā cena kopumā samazinājās par aptuveni 45%. Jūlijā dzīvokļu cenām bija vērojama stabilizācija, bet gada nogalē tās lēnām sāka pieaugt.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Misters X

Visdārgākie Jelgavā februārī bija 104.sērijas dzīvokļi, savukārt lētākie dzīvokļi bija Hruščova laika mājās.

Vai kādā savā pētījumā Arco ir izticis bez šīs frāzes?

Šī frāze, kas atkārtojas visos Arco pārskatos, liecina par to, ka šīs firmas darboņi Jelgavas tirgu nepārzina.

Jelgavā ir tikai trīs 104. sērijas mājas Pasta ielā 34; 36; 38.
Krišjāņa Barona iela 12 arī tiek dēvēta par 104. sēriju, tomēr drīzāk tas ir krustojums.

Šajās mājās darījumus skaits ir gaužām niecīgs, lai ikkatrā pārskatā rakstītu, ka tajās ir dārgākie dzīvokļi, savukārt visas Jelgavas Hruščovkas atrodas centrā, tādējādi apgalvot, ka tajās ir vislētākie dzīvokļi, piedodiet, bet ir nekorekti, un liecina par nezināšanu.

Skrupska kungs un Novickas kundze - jūs Jelgavā strādājat pietiekami ilgi - sāciet beidzot šos pētījumus taisīt paši, nevis pasūtīt rīdziniekiem, un savu kantori izlikt ākstu lomā.

pirms 8 gadiem, 2010.03.08 23:30

Citas ziņas