Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Asociācija: skaidrība par siltumapgādes cenām būs vien ar apkures sezonas sākšanos 1

Tā kā siltumapgādes cenas ir atkarīgas no dabasgāzes cenas svārstībām, tad patlaban tās skaidri prognozēt nav iespējams, un lielāka noteiktība par cenām būs oktobrī, novembrī, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Siltuma uzņēmumu asociācijas (LSUA) valdes loceklis Andris Akermanis.

Viņš norādīja – lai zinātu siltumapgādes cenas, jāizvērtē gan kopējās dabasgāzes cenas, gan akcīzes nodokļa sadārdzinājums dabasgāzei, kas tika piemērots 1.jūlijā. Raksturojot pašreizējo situāciju, Akermanis uzsvēra, ka dabasgāzes cenas samazinājums nosedz akcīzes nodokļa sadārdzinājumu, tomēr piebilda – patlaban prognozēt, vai tas nozīmē, ka siltuma cenas šogad saglabāsies iepriekšējā gada līmenī, nav iespējams.«Ja kāps cenas dabasgāzei, tad palielināsies arī cenas siltumam,» viņš sacīja un piebilda, ka siltuma cenas tādējādi būs skaidrāk zināmas līdz ar oktobri.Savukārt komentējot situāciju apkures parādu jomā, Akermanis atzina, ka šī ir joma, kurā siltumapgādes uzņēmumiem vēl ir jācīnās, un izskatās, ka parādu summas būs lielākas nekā pērn. Saskaņā ar Akermaņa teikto – ja pērn kopējais nesamaksāto parādu apmērs par apkuri sasniedza 18 miljonus latu, tad patlaban ir apzināts, ka parādu summa sasniedz aptuveni 20 miljonus latu.Viņš klāstīja, ka nav iespējams paredzēt, kāda būs parādu summa par šo gadu.Asociācijas valdes loceklis atzina, ka kopumā Latvijas siltumapgādes uzņēmumi tehniski ir gatavi jaunajai apkures sezonai, taču lielākās problēmas rada finansiālās plūsmas trūkums. Tāpat viņš piebilda, ka daļai māju, kurās dzīvo parādnieki, apkure varētu tikt pārtraukta pilnībā. «Cik šādu māju būs, paredzēt vēl nav iespējams,» sacīja Akermanis.LSUA mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu centralizētās siltumapgādes jomas attīstību Latvijā, optimāli līdzsvarojot siltumenerģijas lietotāju, siltumenerģijas piegādātāju, vietējā kurināmā izmantošanu un vides aizsardzības intereses.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jelgavniece

Vai nebūtu prātīgāk, ja apkures cenas būtu atbilstošas cilvēku ienākumiem, tad parādi būtu daudz mazāki. Iegūtu gan pakalpojuma sniedzējs, gan iedzīvotāji.

pirms 7 gadiem, 2011.09.19 12:12

Citas ziņas