Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atjaunojamās enerģijas ražošanā likvidēs kvotas

Atjaunojamās enerģijas kvotu sistēmas vietā zaļo enerģiju varētu ražot pēc tirgus principiem, mazinot tās ietekmi uz elektrības gala tarifu. Tā paredz Ekonomikas ministrijas izstrādātie grozījumi, ar kuriem Latvijas Zaļās enerģijas 2.forumā iepazīstināja ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL), ziņo db.lv.

Pirmkārt, tiks mazināta zaļās enerģijas ietekme uz elektroenerģijas gala tarifu. Otrkārt, tiks veicināta ilgtspējīga vietējās atjaunojamās enerģijas ražošana, izmantošana un eksports. Treškārt, tiks veidota investīcijām labvēlīga vide zaļās enerģijas ražošanai, izmantošanai un eksportam; tirgus dalībnieki darbosies pēc brīvas konkurences principiem, nevis rindas kārtībā piešķirtām kvotām. Ceturtkārt, tiks veicināta lietderīga koģenerācijas režīmā saražotās siltumenerģijas izmantošana, uzskata Ekonomikas ministrija.«Līdz šim sabiedrībai zaļās enerģijas ražošana diemžēl saistījusies ar koruptīvu vidi, kurā galvenie ieguvēji ir ar politikas smagsvariem saistīti uzņēmēji, kas sev par labu var ietekmēt politisku lēmumu pieņemšanu un bija iemanījušies izmantot savā labā arī kvotu sistēmu. Ar izstrādāto likumprojektu mēs piedāvājam pielikt tam punktu un veidot tādu zaļās enerģijas ražošanu vidi, kas būtu balstīta uz brīviem tirgus principiem un visiem ražotājiem vienlīdzīgām iespējām, kur noteicošais faktors ir konkurence,» norāda ministrs.Plānots, ka līdz ar likuma pieņemšanu kvotu sistēma tiks pakāpeniski likvidēta. Tās vietā darbosies uz tirgus principiem balstīta piemaksu sistēma, ar minimālu valsts iejaukšanos. Turklāt cenu piemaksas princips motivēs attīstīt enerģijas ražošanu no atjaunojamiem energoresursiem, investējot jaunās un efektīvās tehnoloģijās.Atjaunojamo energoresursu likumprojektu izstrādājusi Ekonomikas ministrija sadarbībā ar zinātniekiem un nozares organizācijām. Pēc likumprojekta sabiedriskās apspriešanas Ekonomikas ministrija to plāno iesniegt Ministru kabinetā jūnija vidū.Šobrīd Latvija atjaunojamo energoresursu īpatsvara ziņā ir otrā vietā Eiropas Savienībā pēc Zviedrijas. Plānots, ka zaļās enerģijas īpatsvaram līdz 2020.gadam Latvijā ir jāsasniedz vismaz 40%.

Pievieno komentāru

Citas ziņas