Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augustā Latvijā un arī Jelgavā bezdarba līmenis samazinājies

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī augusta beigās bija 11,3 procenti no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita. Valstī bezdarba līmenis mēneša laikā samazinājies par 0,3 procentpunktiem, bet Jelgavā – par 0,1 procentpunktu. Tāpat kā jūlijā, arī augustā reģistrētā bezdarba līmenis samazinājies visos valsts reģionos.

Bezdarbnieka statusu augustā zaudēja 11 652 cilvēki, no viņiem 5 692 jeb 48 procenti bezdarbnieka statusu zaudēja, jo bez attaisnojoša iemesla nepildīja bezdarbnieka pienākumus. Savukārt 4 917 cilvēki jeb 42,2 procentiem bezdarbniekiem status noņemts, jo viņi iekārtojās darbā un par to informēja Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA). Zemākais bezdarba līmenis augustā reģistrēts Rīgas reģionā – 7,6 procenti, augstākais bezdarba līmenis bija Latgales reģionā – 22 procenti. Kurzemes reģionā bezdarba līmenis augustā bija 12, Zemgales reģionā - 12,4 un Vidzemes reģionā – 13,4 procenti.Valsts lielākajās pilsētās bezdarba līmenis augustā bija: Rīgā – 7,2, Jelgavā – 8,6, Ventspilī – 8,5, Valmierā – 8,9, Liepājā – 10,8, Daugavpilī – 10,9, Jūrmalā – 11,7, Jēkabpilī – 15,4, Rēzeknē – 20,5, informē NVA. Jāatgādina, ka jūlijā bezdarba līmenis Jelgavā bija 8,7 procenti.NVA eksperti norāda, ka vērojama tendence palielināties to bezdarbnieku īpatsvaram, kas NVA ir reģistrējušies ilgāk par trim gadiem. Augusta beigās tādi bija 12 procenti no visiem reģistrētajiem bezdarbniekiem. Savukārt pirms gada – vien četri procenti.

Pievieno komentāru

Citas ziņas