Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Betons rada stabilitāti 1

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Ekonomikas fakultātes neklātienes studentam Kasparam Samušam transports un citas ar tehniku saistītas lietas vienmēr bijušas tuvas, tādējādi uzņēmējdarbība kravu pārvadājumu nozarē uzskatāma par likumsakarību, nevis nejaušību.

Aizsākums tam meklējams 2005.gadā, kad tika nodibināta SIA «ETR», kuras pamatdarbības veids bija birstošo kravu transportēšana.Betona biznesa attīstība Neretas ielas ražotnē nebūtu iespējama bez Latvijas Garantiju aģentūras (LGA) palīdzības, kas garantēja SIA «ETR» kredītu transporta apakšstruktūras sakārtošanai.Gan maisa, gan piegādāValstī vēl nesen strauji plaukstošā būvniecība palielināja pieprasījumu pēc betona, tāpēc SIA «ETR» valdes loceklis K.Samušs, konsultējies ar domubiedriem, 2006.gada nogalē nolēma iesaistīties šajā biznesā.Bijušās Jelgavas Būvmateriālu un konstrukciju rūpnīcas teritorijā Neretas ielā 1 tika pārņemta ražotne, kurā top transporta betons (to atšķirībā no dzelzsbetona piegādā tieši klientam). Lai nodrošinātu betona piegādi, būtiska bija LGA palīdzība, kas garantēja kredītu, un 2007.gada rudenī tika iegādātas trīs automašīnas «Volvo» ar vācu firmas «Statter» deviņu kubikmetru betona maisītājiem (profesionāļu žargonā - mikseriem).Līdztekus sākts arī ražot betonu konstrukcijām, kuras top SIA «ENSO», kas laika gaitā kļuvusi par labu sadarbības partneri. K.Samušs uzsver, ka viņa ražotne pašlaik Zemgalē ir vienīgā, kas izgatavo gan transporta betonu, gan konstrukcijām paredzēto.Būs kvalitāte - būs klientsPatlaban ap 50 procentu «ETR» firmas saražotā betona patērē SIA «ENSO», bet pārējais tiek piegādāts klientiem mūsu pilsētā, kā arī Jelgavas, Dobeles, Tukuma un Bauskas rajonos. Ir pasūtītāji arī Rīgas rajona tuvākajā apkaimē (Olainē, Mārupē).Uz jautājumu par lielā celtniecības buma mazināšanos, kas vistiešāk ietekmē betona biznesu, K.Samušs tomēr ir optimistiski noskaņots: «Notiek tirgus pārdalīšanās. Privātmājas būvē mazāk, vairāk ir rūpniecisko un lauksaimniecības objektu, kuriem «ETR» piegādā betonu. Netrūkst valsts pasūtījuma objektu, kurus būvējošajām firmām tiek nodrošināts mūsu betons, tāpēc jācer, ka valsts politika būs tāda, ka to skaits nesaruks,» cer uzņēmējs.Lai nepazaudētu klientu, noteicošā ir kvalitāte, K.Samušs uzsver - visi ražotnē nodarbinātie aptuveni 15 cilvēki (skaits var mainīties atkarībā no sezonas) ir labi speciālisti, bet tiešajā betona ražošanas procesā iesaistītie ir īsti profesionāļi ar 20 - 30 gadu stāžu. Svarīga arī individuālā pieeja klientam - firma, ja nepieciešams, gatava piegādāt betonu gan pulksten sešos no rīta, gan 23 vakarā, arī sestdienās un svētdienās.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas