Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biznesa inkubatora vadītājs: Vēja tuneļa neveiksme bija «trekno gadu» ilūziju rezultāts 17

Maksātnespējīgās SIA «Gaisa sporta sertifikācijas centrs» tiesvedībās ierautā projekta - Jelgavas vēja tuneļa - neveiksme bija rezultāts pārspīlēti pozitīviem un nereāliem plāniem pirmskrīzes «burbuļa» laikā, aģentūrai LETA pauda pilnsabiedrības «JIC biznesa inkubators» izpilddirektors Agris Ķipurs.

Sākumā SIA «Gaisa sporta sertifikācijas centrs» (GSSC) bija viens no Jelgavas Biznesa inkubatora uzņēmumiem pašvaldības pilotprojekta laikā. Citi tālaika uzņēmumi jau izgājuši inkubācijas procesu, bet vēja tuneļa projekts cieta neveiksmi.«Par projekta neveiksmi un pamatproblēmu es domāju, ka «labajos laikos», kad cilvēku rīcībā bija lielāks aizņēmumu līdzekļu apjoms un stipri uzpūsti pozitīva pārliecība, radās virkne projektu, kuri faktiski nevarēja cerēt uz dzīvotspēju. GSSC ir viens no projektiem, kas radīts uz ļoti pozitīvu nākotnes ekspektāciju bāzes, un, kad cilvēki pamodās no šī sapņa, kļuva skaidrs, ka tīri ekonomiski šo projektu attīstīt ir gandrīz neiespējami,» skaidroja Ķipurs.Viņaprāt, šajā projektā vienkārši nebija biznesa. «Visas nianses es nepārzinu, bet man nešķiet, ka kādam tur bijuši ļaunprātīgi nolūki. Droši vien bija sajūta, ka te tagad visi nāks un lidos, brauks militāristi un citi no visas pasaules, trenēsies un mācīsies, un, kad vēlāk cilvēki ieraudzīja reālo atlikušo pirktspēju gan publiskajā, gan privātajā sektorā, tad kļuva skaidrs, ka to lidotāju apjoms nespēs segt operatīvos izdevumus un ieguldījumus,» komentēja biznesa inkubatora vadītājs.Viņš atcerējās, ka inkubators GSSC gadījumā savulaik iztērēja maz naudas, - pa visu to laiku varētu būt ap tūkstoti latu administratīvajām nepieciešamībām.Inkubatora vadītājs skaidroja, ka 2007.gadā Jelgavas dome Ekonomikas ministrijas konkursā bija ieguvusi tiesības veidot biznesa inkubatoru, un bija skaidrs, ka pašvaldība to nedarīs, jo tas nav pašvaldības funkcijās, tāpēc izsludināja konkursu, lai piesaistītu privātu struktūru šā inkubatora veidošanai.«Mēs, cilvēku grupiņa, kas apvienojās pilnsabiedrībā, toreiz uz to noreaģējām, sākumā īpaši necerot šīs tiesības iegūt. Konkurss bija mums labvēlīgs, un sākām to darīt. Kad beidzās pašvaldības finansētais pilotprojekts, tad Ekonomikas ministrija, izvērtējot rezultātu, uzskatīja, ka tas ir jāturpina, un izsludināja konkursu nevis publiskā sektora partneriem, bet jau pa tiešo privātiem partneriem, un kopš 2009.gada mēs strādājam pa tiešo ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru,» par inkubatora attīstību pastāstīja Ķipurs.Saistībā ar konfliktiem Jelgavas vēja tuneļa projektā viņš secināja, ka rezultātā diemžēl attīstījusies visnotaļ smieklīga un apkaunojoša situācija ar pārspīlētu ažiotāžu.Kā ziņots, saistībā ar Jelgavas vēja tuneļa projektu sāktas vairākas tiesvedības, bet SIA «Gaisa sporta sertifikācijas centrs» ir maksātnespējas procesā.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

MEHS

Nu atvaino, bet Ravina toreizeja mehu izglitiba diemzel sodien nevar konkuret ar sodienas izglitibu.Otrkart viena pati izglitiba ar neko nedos ,beidz kaut 5 skolas. Tas ar visadiem gradiem ir stulbaks par to kuram vinu nav.

pirms 7 gadiem, 2012.09.17 11:27

Sviests

Nu gan te vienu(dažus?) pārņēmusi skaudība! Cerams, žultspūslis panes. Nabaga cilvēks. Šitā nomocīties ar viena jaunekļa personību. (no Dēliņš-Lepojas ar tēva sakariem līdz šance)
Piekrītu: Delin 17.09.2012. 09:22:12
Galu galā, inkubatora darbība, cik redzams, ir vienkārši teicama. Ne viens viens uzņēmums izaudzis, par kuru var teikt "Latvija var!".
A bet tēvu-dēlu kompleksa apsēstais var iet un nošauties, ja nespēj izturēt. Vispār arī tā ir demences pazīme - aizfantazēties līdz tam, ka dakterim Ķipuram senioram ir kontakti un gali Silīcija ielejā Kalifornijā (kur nesen "bīdīja" inkubatora uzņēmumu)! :DDD

pirms 7 gadiem, 2012.09.17 10:38

to šance

tikai cirvim augstskolas bankrots varētu šķist saistāms ar programmas un profesoru kvalitāti. :D tev pašam laikam līmenis nav pārāks par Rāviņa mehu vai Liepiņa "Turības" :DDD

pirms 7 gadiem, 2012.09.17 10:11

šance

dēliņš jau ta šancēja LB, bet ne pārāk ilgi, jo bija diezgan maza alga. A izglītība ir tās augstskolas, kura jau nobankrotēja.

pirms 7 gadiem, 2012.09.17 09:39

jackie chan

ko nu vairs te perdelējiet. jelgavnieku klusā varžu dīķa debīlisms guva virsroku - priecājieties, ka vairs nekas nedūc, variet baudīt nekā nenotiekošā klusumu un mātes valodu pārlielupē un piecāties viens par otra demenci sastrēgumos uz tilta :D

pirms 7 gadiem, 2012.09.17 09:39

t.i., mans anonīmais bija adresēts šim - Dēliņš-Lepojas ar tēva sakariem. 17.09.2012. 09:07:17

pirms 7 gadiem, 2012.09.17 09:29

pēdējam ākstam. vai tad jau pilnmēness? :D
pirms inkubatora Ķipurs juniors šancēja Latvijas Bankā vadot Starptautiskā Valūtas fonda projektu. tie, kas tiešām kaut ko zina, tie zina arī to, ka drīzāk papucis biežāk varētu paprasīt padomu dēliņam. bet piekrītu, ka ir grūti panest, ka tāds jauns puišelis ieguvis tādas ziņāšanas, diplomu un jau pieredzi. ;)

pirms 7 gadiem, 2012.09.17 09:27

Delin

Nu, ja es butu tavs tevs, man butu kauns par tadu delu.Ar sakariem vien jau nepietiek, kaut kas jadara ar.

pirms 7 gadiem, 2012.09.17 09:22

Dēliņš-Lepojas ar tēva sakariem.

Vai A.ĶIPURS vispār bez tēva ko pats varētu pasākt, kā izpildirektors inkubātorā????
Tēvs ar sakariem piešķīra labi apmaksātu darbu, tagad pušelim deguns gaisā!!!!
šie knariņi kuri paši neko nav izcīnijuši sevi sauc par direktoriem????Smieklīgi bet fakts.
Gan jau arī viņš sabruks kādā kukuļu lietā.

pirms 7 gadiem, 2012.09.17 09:07

wtf

@pojekts - Jā jā protams! Viens Kipras miljonārs pirms pieciem gadiem sarunāja ar letiņiem, lai par ES uzliek vēja ģeneratoru, paredzot, ka tas kļūs maksātnespējīgs, un tad pa lēto to varēs atpirkt. Citas versijas projektā, kurā izdevumi lielāki par ienākumiem, būs vēl plānprātīgāka. C'mon, vajag taču nedaudz smadzeni ar matemātiku apgrūtināt. Akli ticēt LIAA Ozolam neiesaku. :D

pirms 7 gadiem, 2012.09.17 08:41

RIX

ēka, kuru nebūvēja inkubatoram, ir pustukša, vari ievākties, ja gribas :)

pirms 7 gadiem, 2012.09.17 08:31

RIX

to Bulšit - nikneims atbilstošs komentāram. inkubators tajā ēkā jau no paša sākuma ir tikai īrnieks. Vai gadījumā nesajauci JIC ar ZITC un BITC? Būvmateriālu testēšanas fīre nav saistīta ar inkubatoru, un tur līdzdalībniekos laikam bija arī RTU uc...

pirms 7 gadiem, 2012.09.17 08:30

to Bulšit

Ha! Tā biznesa inkubātora ēka jau ar bij projekts uz "otkatu".

pirms 7 gadiem, 2012.09.16 18:48

pojekts

Tas bija pojekts kā izkāpt ES fondu naudu, taču seku nekādu.

pirms 7 gadiem, 2012.09.16 16:01

Bulšit

Pastāstiet labāk par savas ēkas kvalitāti :)

pirms 7 gadiem, 2012.09.16 15:38

Citas ziņas