Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būvmateriālu ražotājs «Lode» vēl nav atguvies no krīzes

Būvmateriālu ražotāja SIA «Lode» pagājušajā gadā ir strādājusi ar 6,67 miljonu latu apgrozījumu un tas ir par 25% lielāks nekā 2010.gadā, liecina Firmas.lv informācija.

«Lodes» apgrozījums 2010.gadā bija 5,34 miljoni latu.Pagājušajā gadā «Lode» strādāja ar 1 067 765 latu zaudējumiem, un tie ir nedaudz mazāki nekā 2010.gadā ciestie 1 237 520 latu zaudējumi.Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn «Lodes» finanšu rādītāji uzlabojušies, taču uzņēmums vēl joprojām nav atguvies no ekonomiskās krīzes radītajām sekām.Pagājušajā gadā «Lode» pārdeva 23,05 miljonus keramisko ķieģeļu un tiem pielīdzināmu izstrādājumu, kas ir par 823 000 gabalu jeb 3% mazāk nekā 2010.gadā. Samazinājums ir saistīts ar samazinātu celtniecības caurumoto ķieģeļu pārdošanas apjomu, bet pārējo ķieģeļu veidu pārdošana ir pieaugusi.Pērn pārdoti arī 44 316 kubikmetri keramisko bloku, kas ir par 16 234 kubikmetriem jeb 58% vairāk nekā 2010.gadā. Tāpat pērn uzņēmums pārdevis arī 662 tonnas smilšu, 2739 tonnas māla un 276 tonnas tenisīta.Pagājušā gada 30.martā «Lode» dibināja meitasuzņēmumu Polijā «Lode-Polska Sp. z.o.o.», kas nodarbojas ar mātesuzņēmuma produkcijas izplatīšanu Polijas tirgū.Vadības ziņojumā teikts, ka 2011.gadā Liepas ražotnes 4.cehā ražošana notika nepārtraukti, savukārt Liepas ražotnes 5.cehs, kas bija apturēts kopš 2008.gada novembra, pērn darbojās no aprīļa līdz oktobrim. Ānes ražotne, kas ražo keramiskos blokus «Keraterm», pērn darbojās no maija līdz septembrim.Tā kā Baltijā vēl joprojām ir vērojama krīzes rezultātā samazināta būvniecības aktivitāte un attiecīgi arī samazināts būvmateriālu noiets, tad 2011.gadā vēl nebija iespējams sasniegt tādu pārdošanas apjomu, kas nodrošinātu nepārtrauktu ražošanu visās «Lodes» ražotnēs, teikts uzņēmuma vadības ziņojumā.Plānots, ka 2012.gadā Liepas ražotnes galvenais jeb 4.cehs strādās bez pārtraukuma, savukārt 5.cehā ražošana šogad nav plānota. Aprīļa vidū tika atsākta ražošana Ānes ražotnē, ko plānots turpināt līdz septembrim. Faktiskais darbības periods būs atkarīgs no produkcijas pieprasījuma tirgū, un, tam pieaugot, iespējams gan pagarināt Ānes ražotnes darbības periodu, gan arī uzsākt ražošanu Liepas 5.cehā.Iepriekš «Lode» koordinēja četru meitasuzņēmumu - SIA «Līvānu ķieģelis», SIA «Kalnciema ķieģelis», SIA «Lodes ķieģelis» un SIA «Latvijas māli» - darbību. Reorganizācijas rezultātā visi uzņēmumi pievienoti «Lodei».Visos «Lodes» uzņēmumos tiek ražoti keramiskie ķieģeļi, kārniņi, «Keraterm» bloki, klinkeri, tenisīti un māla pulveri. Uzņēmumi arī apsaimnieko karjerus - veido mālu, kvarca smilšu krājumus un veic citas darbības.Uzņēmums eksportē 72% no Latvijā saražotās produkcijas uz Poliju, Lietuvu, Krieviju un Igauniju.

Pievieno komentāru

Citas ziņas