Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Centīsies pārliecināt valdību par kosmosa nozares perspektīvām

Kosmosa industrijā katrs ieguldītais eiro var nest atpakaļ valsts ekonomikā četrkārtīgu peļņu no Eiropas Kosmosa aģentūras pasūtījumiem. Par to šodien, 16.jūlijā, Irbenes radiolokācijas stacijas zinātnieki mēģinās pārliecināt Ministru prezidentu un valdības pārstāvjus, kas apmeklē Irbeni, vēsta Db.lv.

«Dānijas piemērs liecina, ka katrs ieguldītais eiro kosmosa industrijā pēc tam atnesa 4,5 eiro atpakaļ valsts budžetā,» DB norādīja Ventspils Augstskolas mācībspēks, vairāku zinātnisko prjektu vadītājs Valdis Avotiņš. Irbenē valdības pārstāvjus iepazīstinās ar jau panākto dažādu starptautisku projektu ietvaros, Latvijas zinātnieku sasniegumiem, kā arī izrādīs unikālo kosmosa pētniecības centru.«Mērķis ir pārliecināt valdību, ka bez tālākas modernizācijas mēs nespēsim konkurēt, jo tehnoloģijas attīstās ļoti strauji,» sacīja V. Avotiņš. Irbenes centrs aktīvi strādā ar ES finansējuma piesaisti projektiem – jau apstiprināts projekts, kas paredz ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu piesaistīt zinātniekus no observatorijām Krievijā, un Zviedrijā. Savukārt infrastruktūras modernizācijai nepieciešams ERAF atbalsts. «Mums jau ir sagatavots projekts, ir tehniski ekonomiskais pamatojums, gaidām, kad apstiprinās atbilstošos Ministru kabineta noteikumus, lai varētu projektu iesniegt,» stāsta V. Avotiņš.Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas centrs (VSRC) ir dibināts kā Latvijas Zinātņu akadēmijas struktūrvienība 1994.gada 22.jūlijā, pārņemot bijušās PSRS karaspēka daļas nekustamo īpašumu- objektu Zvaigznīte (tagad – Irbene). VSRC nākotnes vīzija saistās ar 3 mērķu sasniegšanu - augstākās izglītības, īpaši inženierizglītības, lietišķās kosmiskās pētniecības un fundamentālās astrofizikas pētniecības centra izveidi. Pašlaik aktīvi notiek asteroīdu un kosmisko atkritumu lokalizācijas problēmu un saules izpēte. Nesen piegādāta profesionāla aparatūra kosmisko pētījumu veikšanai. Iecerētais darbs - kopā ar studentiem izveidot meža ugunsgrēku monitoringu Latvijā, parādot sabiedrībai, ka pētījumi lieti noder arī tautsaimniecībā.VSRC pavisam strādā 24 darbinieki. Centra direktors un vadošais pētnieks ir Dr. hab. phys. Juris Žagars. Centrā strādā 8 vadošie pētnieki, 11 dažādu zinātņu jomu speciālisti, no tiem 9 ir zinātņu doktori.

Pievieno komentāru

Citas ziņas