Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daļai «Nordic Metalplast» strādnieku samaksāta puse kavēto algu; strādnieki turpina streiku 1

Ceļa apzīmējumu ražotāja SIA «Nordic Metalplast» rūpnīcā Jelgavā lielākā daļa strādnieku šodien turpina beztermiņa streiku, nesamierinoties ar dažiem daļēji samaksātu algas parādu un mutiskiem solījumiem.

Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības LAKRS priekšsēdētāja vietnieks Edvīns Krieviņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka streiks turpinās jau trešo dienu, taču pastāv cerības uz savstarpēju kompromisu un risinājumu panākšanu nākamnedēļ, jo darba devējs sācis reaģēt uz streiku.Uzņēmuma vadība vakar daļai strādnieku, bet ne visiem, izmaksāja aptuveni pusi no iepriekš neizmaksātā algas parāda, taču šoreiz strādnieki nav noskaņoti pārtraukt streiku tikai šādas daļējas prasību apmierināšanas gadījumā un solījumiem vairs neuzticas, pastāstīja Krieviņš.Arodbiedrības pārstāvis informēja, ka uzņēmuma vadītājs Eskviljo Martinandželi pagaidām nav ieradies ražotnē, taču ar «Skype» starpniecību internetā viņš sazinās ar vietējiem administrācijas pārstāvjiem, kuriem viņš esot licis pārskatīt pieejamo finansējumu, solot samaksāt atlikušo daļu.Vadoties no pieredzes, strādnieki šoreiz apņēmušies nepārtraukt streiku tikai solījumu rezultātā, un gatavi streiku pārtraukt vien tad, kad vismaz būs pilnībā saņēmuši līdz šim nesamaksāto algu. Diskutējami varētu būt jautājumi par rakstisku vienošanos, skaidroja Krieviņš.Viņš pauda, ka pozitīvi esot tas, ka ražotnes vadība beidzot tomēr reaģē uz strādnieku prasībām. Izvērtējot administrācijas reakciju, Krieviņš prognozēja, ka, iespējams, kādu kompromisu starp kolektīvu un uzņēmuma vadību varbūt izdosies rast nākamnedēļ, varbūt jau pirmdien, kad pagaidām vēl ir plānots turpināt streiku.Kā ziņots, trešdien, 8.augustā, SIA «Nordic Metalplast» rūpnīcā lielākā daļa strādnieku sāka beztermiņa streiku, taču pirmajā dienā uzņēmuma vadība uz to nereaģēja, ražotnē noskaidroja aģentūra LETA. Ražotnē sapulcējušies strādnieki vainoja arī valdību nespējā aizstāvēt iedzīvotājus.Fabrikā sastaptais «Nordic Metalplast» ražošanas direktors Andželo Pera aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka zina par streiku, taču neko nevarot darīt, jo viņam neesot pilnvaru veikt pārrunas, runāt un parakstīt dokumentus uzņēmuma vārdā.Uzrauga teikto apstiprināja Krieviņš, kurš bija ieradies Jelgavas ražotnē.«Viņiem ir tāda sistēma, ka tiem administrācijas pārstāvjiem, kas strādā ražotnē, nav nekādu pilnvaru, un pagaidām mums nav nekādu ziņu par lemtspējīgas vadības ierašanos vai reakciju,» iepriekš informēja Krieviņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

mikelis

izsturību darbiniekiem, lai tie ķeizari iet no kurienes nākuši, bet par darbiņu ir jānokārto saistības.

pirms 7 gadiem, 2012.08.11 06:03

Citas ziņas