Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dāņu cūkkopis: mīti tracina sabiedrību 5

Sabiedrībai jāzina – tā grib investīcijas un attīstību vai tikai aizaugušus laukus, uzskata pēdējā laika «karstās» nozares – cūkkopības – pārstāvis Aleksis Rasmusens. Intervija ar viņu lasām «Lietišķajā Dienā».

Dāņu cūkkopības celmlauzis Latvijā, viena no lielākajiem ražotājiem SIA «Gaižēni» direktors domā, ka joprojām sabiedrībā valda mīti par dāņu cūkkopju darbību Latvijā, turklāt sabiedrība tiek mākslīgi tracināta, raksta Diena.lv. Jau ziņots, ka pēdējā laikā uzbangojuši nemieri Gudeniekos, arī Sesavā, kur dāņi plāno būvēt cūkkopības kompleksus.«Atzīstu, mums ir problēma, nedēļu vai divas pavasarī un rudenī, kad smaka ir. Tagad jau viss ir pieklusis, un nav jau tik traki. Patiesībā likumos ir skaidri un gaiši pateikts, ko drīkst un - ko nedrīkst,» sava biznesa sākumu atceras A.Rasmusens.Viņš uzskata, ka Latvijas sabiedrībai mīti par cūku fermām tiek pasniegti kā fakti. Politiķi nobīstoties no iedzīvotāju reakcijas un uzskata, ka labāk ideju noraidīt. «Veicot aprēķinus uz katru Latvijas iedzīvotāju ir tikai 0,4 nobarojamas cūkas. Pēc oficiālās statistikas, varam nodrošināt pusi no vajadzīgās cūkgaļas. Bet Latvijā ir tik daudz zemes, un mēs nevaram saražot pietiekami daudz gaļas sev, tas iet kontekstā ar apgalvojumiem, ka viss tiek pieblīvēts, vairs nebūs kur dzīvot, bērni tiks ietekmēti utt. Gribu teikt, ka Latvijā vairs nevar būt mazāka lopkopība vau cūkkopība. Jautājums - ko Latvija vispār grib? Pēc statistikas Latvijā reģistrēti 2100 ganāmpulku, un 93% gadījumu ir viens līdz deviņi dzīvnieki, tās ir piemājas saimniecības, un tas nav saistīts ar cūku ražošanu. Pārējie ir ap 20 cūku ražošanas uzņēmumu, kam ir lieli rūpnieciskie apjomi. Ja paši nespēsim saražot gaļu, to ievedīs no Polijas, kur izmanto dažādas metodes. Vēl viens mīts ir tāds, ka Dānijas valsts maksā papildus subsīdijas, lai mēs nāktu uz šejieni un audzētu cūkas. Tā nav, varu teikt, liekot roku uz sirds. Esam Latvijā dibināts uzņēmums, kurš saņem tieši tāpat kā Jānis, Pēteris un citi. Diemžēl arī cūku audzēšanas nozarē ir šāds mīts - ir ērti uzturēt to, ka vilks nāks ārā un ārzemnieks vainīgs.» 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

vietējā

atsaucoties uz A.Rasmusena publikāciju
http://cukubusana.blogspot.com/2010/03/komentars-publikacijai-par-aleksa.html#more

pirms 8 gadiem, 2010.03.21 10:17

Žanna Darka

Tauta ir runājusi...un lai tie kundziņi sāk krāt iztērēto naudiņu, jo viņa būs jāatdod atpakaļ.
Mēs vairs neapstāsimies, iesim līdz galam, cik ilgi var cilvēkiem aizmālēt acis un stāstīt to, kas ne tuvu neatbilst patiesībai. Ir pietiekoši daudz savāktu liecību, kurās atklājas patiesā situācija pēc šādu kompleksu uzbūves...pasarg Dievs! Rodas iespaids, ka Jelgavas novadā valda "Caunu monarhija" bet ne uz ilgu laiku jo vēlēšanas nav aiz kalniem.
Starp citu Latgalē ļoti daudz neapstrādātu zemju un neapdzīvotu vietu vairāku desmitu kilometru rādiusā varbūt varat iepirkt tur zemi savai " kolosālajai" iecerie un arī paši pārvākties uz turieni ļaujot saimniekot te mūsu zemniekiem.

pirms 8 gadiem, 2010.03.19 14:25

sesavnieks

Sesavā nav nekādu aizaugušu lauku-auglīkākās zemes Latvijā,viss apsēts. Viens no bagātākajiem pagastiem Latvijā.Nav ko te līst!

pirms 8 gadiem, 2010.03.19 14:03

x

Tas vars nevar notikt,joZiedonis Caune jau meslus ir saņēmis,jo kopā ar Ivulu Cauni dzēra uz nebēdu un lielījās,ka viņiem sesavnieki pie di.....

pirms 8 gadiem, 2010.03.19 12:47

vietējais

Ļaujiet Sesavniekiem pašiem būvēt kompleksus un audzēt vietējās cūkas,un nebūs strīdu un problēmu.Būs darbavietas savējiem un Valstij ienākums,kas neaizies Dāņiem...

pirms 8 gadiem, 2010.03.19 10:19

Citas ziņas