Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darba meklētāji vakanču gadatirgu gāž riņķī (papildināts ar foto) 8

Šodien Jelgavā darba meklētāji aicināti apmeklēt Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) organizēto vakanču gadatirgu. Interese par pasākumu ir milzīga.

Jau no rīta cilvēku atsaucība bija tik liela, ka telpas Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā izrādījušās par šauru. NVA vadītāja Inese Kalvāne portālam atzīst, ka ir patīkami pārsteigta par tādu atsaucību un sola, ka tas noteikti nebūs pēdējais šāda veida pasākums Jelgavā. «Izanalizējot šā gada pieredzi, nākamgad noteikti turpināsim šo projektu un nāksim klajā ar citu redzējumu. Noteikti to organizēsim reģionāli, bet viens liels pasākums plānots arī Rīgā un tas būs pieejams visiem. Esmu ļoti gandarīta, ka cilvēki interesējas un diskutē ar darba devējiem. Šajā gadījumā šī zāle ir par mazu, tāpēc nākotnē domāsim par citu variantu un iespējams, organizēsim visu citādāk,» sacīja I.Kalvāne.Viņa pauda gandarījumu, ka beidzot cilvēki no runāšanas ir ķērušies pie darīšanas. «Darba devēji sūdzas, ka nevar atrast darbiniekus un otrādi. Te notiek reāla saruna un tas ir brīnišķīgs sākums. Arī tad, ja cilvēks neatradīs darbu vai darba devējs piemērotu kandidātu, šīs sarunas abām pusēm ļaus saprast, kas ir pilnveidojams, vai darāms citādāk,» uzsvēra NVA vadītāja.Šodienas vakanču gadatirgū 28 darba devēji piedāvā vairāk nekā 130 darba vietu. Pie dažiem stendiem veidojās rindas un darba devēji atzina, ka nebija gaidījuši tik lielu interesi. «Tuvojas pavasara sezona un vajadzīgi traktoristi, kas varētu strādāt lauku darbus. Interese ir liela, cilvēki piesakās, pēc tam izvērtēsim labākos. Svarīgākais ir pieredze, lai būtu patstāvīgs, nemainītu darba vietas un ar augstu atbildības sajūtu pret darbu. Darbiniekus esmu meklējis arī savā pagastā Zaļeniekos, bet nesekmīgi,» stāsta zemnieku saimniecības «Vilciņi» saimnieks Arnis Burmistrs. Šogad ar NVA atbalstu jelgavnieks Ainārs Simaškēvičs, kurš pēc profesijas ir namdaris, apmeklēja kursus un ieguva papildus kvalifikāciju, tāpēc vakanču gadatirgū viņa uzmanību piesaistīja autoiekrāvēja vadītāja vakance. «Šis gads sākās ļoti bēdīgi, jo visi pazīstamie namdari palikuši bez darba. Šodien meklēju stabilu darbu, kur maksātu nodokļus, pienāktos atvaļinājums un citas garantijas – lai viss būtu kā cilvēkam,» piebilst A.Simaškēvičs. Dobelniece Līva Balcere ir diplomēta ekonomiste un grāmatvede ar pieredzi. Pēc īpašnieku maiņas uzņēmumā, kurā viņa ilgus gadus strādāja, darbs Līvai un citiem kolēģiem tika uzteikts, vietā pieņemot citus. Diemžēl arī šodien vakanču gadatirgū viņa sev neko noderīgu neatrada. «Braucu prom tukšā un jau kārtējo reizi ar pārliecību, ka valstij neesam vajadzīgi. Tikko cilvēks kļūst par pensionāru vai bezdarbnieku, tā valstij paliek neinteresants – tādas ir manas sajūtas. Rodas pārliecība, ka šodien normālu darbu var atrast tikai tie, kam ir labas pazīšanās vai sakari. Ja agrāk saviem bērniem mācīju būt savas valsts patriotiem, tad tagad nekautrējos teikt: ja vien rodas izdevība, brauciet prom no Latvijas, un paņemiet līdzi arī vecākus,» ar nožēlu saka L.Balcere.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

es tur biju

par ko prieks? priecāties vajadzētu kad uz gadatirgu būtu atnākuši 10cilvēki. tad arī būtu saprotama darba devēju neapmierinātiba ka nav kas strādā. pilnīgi piekrītu teklai par ierēdņu atķeksēšanos. NVA piedāvā iziet kursus, vēlos iegūt c kategoriju. jau gadiem ilgi nevar sakārtot problēmu kurš nu macīs, vienmēr kaut kas noejot šķībi un sākoties no jauna. priekš kam piedāvāt ja nevar nodrošināt gala rezultātu. kāpēc cilvēks nevar pats izvēlēties skolu? kāda starpība kam maksāt Jānim vai Pēterim.

pirms 5 gadiem, 2013.04.05 23:09

Līga Jankam

Tad sēdi mājās, cik noprotu publiskās vietās un pasākumos drīkst bildēt un filmēt. Piemēram mani šodien rādīja LNT no tā paša tirgus un es nekaunos par to, ka LV cilvēki spiesti atrasties tādā situācija

pirms 5 gadiem, 2013.04.05 20:59

Švimpāzijs no Teteles

Man gan prieks par šiem ļaudīm, kas vismaz cenšas atrast vietu strādāšanai, nevis bezd dīvānā un raksta glupus vainojam-valdību komentārus tvnetā! Neņemam tik ļoti pie sirds! (:

pirms 5 gadiem, 2013.04.05 17:10

Janka

Es nekad mūžā vairs uz turieni neiešu jo taga mans foto ir internetā,vnk zemiski....

pirms 5 gadiem, 2013.04.05 14:33

Apmeklētājs

Nafig vel bildēt ZZ.lv atļauju prasīji tiem kurus bildēja ?

pirms 5 gadiem, 2013.04.05 13:53

šoferis

Nu šeit ir kautkāds viests.Meitenes ļoti nezinošas,neko reāli nemāk pastāstīt un neko nezin no reālās dzīves...Autovadītājs??? Vai tādiem mums darba nebūs....Ejiet uz Jelgavas Autobusu Parku.Kad pastāsta kā tur ir un pavēstī kad es jau tur esmu 13.gadus nostrādājis un man nav ne darbastāža ne kā...Kad vienīgais parks latvijā kuram nav darba attiecību...Kad arī pat tagad lai iestātos ir jāiemaksā nauda 250.Ls. un vairāk,kas iemaksā vairāk tam labāka tehnika un reisi....Meitenes ieplēš acis-itkā nelasītu avīzes un neskatītos TV.Nu un tad beigās-nēe autovadītājiem tādu darbu mums nav....

pirms 5 gadiem, 2013.04.05 13:45

membrāns

muļķības ! darbu viņi piedāvā,bet aizbrauc uz turieni---ir JAU pieņemts...

pirms 5 gadiem, 2013.04.05 13:19

tekla

un rezultātā kāds reālu darbu dabūja? Jeb vnk ierēdņu atķeksēšanās, ka "nostrādājušies"? :)

pirms 5 gadiem, 2013.04.05 13:12

Citas ziņas