Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskutē zinātnieki un praktiķi 1

«Zemgale - inovatīvas rīcības un zinātnes centrs» - piektdien diskusijā ar šādu nosaukumu pārvaldes, zinātnisko un uzņēmējdarbības atbalsta institūciju pārstāvji meklēja saskaņas punktus ar uzņēmējiem, lai veicinātu konkurētspējīgu inovatīvu produktu rašanos, ieviešot jaunākās tehnoloģijas.

Pasākumu sadarbībā ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu reģionālo Informācijas centru rīkoja Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) administrācija. Diskusijā tika mēģināts noskaidrot Zemgales vietu un akcentēt reģiona īpatnības kopējā Latvijas inovāciju sistēmā.Zemgales prioritātesZPR izpilddirektors Raitis Vītoliņš uzsvēra, ka Zemgale nepietiekami izmanto sava reģiona priekšrocības - zinātnisko potenciālu, kas sakopots Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) un vairākos nozaru institūtos.Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta direktors Andrejs Domkins nosauca nozares, kas Zemgalē būtu attīstāmas kā prioritāras un visvairāk orientētas uz pievienotās vērtības radīšanu - pārtika, veterinārmedicīna, agronomija un koksnes produkti.Augstskolu potenciālu izmanto nepietiekamiLatvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projektu vadītāja Vita Brakovska minēja nesen veiktā pētījuma «Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu vajadzību analīze inovācijai» rezultātus, kas liecina, ka kompānijas arvien aktīvāk ņem dalību ar jaunievedumiem un pētniecību saistītos projektos Latvijas un ES līmenī. Visvairāk tiek izmantoti LIAA, kā arī profesionālo asociāciju, Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Inovācijas rosināšanas centra pakalpojumi, kamēr augstskolas atrodas tikai aptaujas «beigu galā». LLU ierindota 21.vietā. Divi galvenie šķēršļi uzņēmumu aktīvākai sadarbībai ar pētniecības un zinātnes institūcijām ir informācijas trūkums par tām un pasivitāte no pētnieku puses.Nepieciešama sadarbībaZinātnieku pārstāvji atzina, ka ir ieinteresēti un gatavi pētīt to, kas nepieciešams biznesam, savukārt uzņēmēji pauda gatavību sadarboties gan cits ar citu, gan ar zinātniekiem, piesakot projektus ES struktūrfondu atbalstam.Lai pietuvinātu zinātniekus uzņēmējiem, aktīvi tiek radītas inovāciju un uzņēmējdarbības atbalsta struktūras.Jelgavas Inovāciju centra direktors Agris Ķipurs un LLU biznesa inkubatora «Valdeka» direktors Aigars Laizāns aicināja aktīvāk izmantot viņu, kā arī tehnoloģiju un zināšanu pārneses punktu pakalpojumus. Tomēr jārēķinās arī ar realitāti - nākotnē peļņu nest varētu ne vairāk par 20 procentiem jauno ideju, tāpēc valstij un pašvaldībām vairāk jārūpējas par tā saucamā riska kapitāla garantēšanu.Lai piesaistītu starta kapitālu, V.Brakovska aicināja uzņēmīgus cilvēkus līdz 3.martam pieteikt savas idejas konkursā «Ideju kauss 2008».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Prezidente

Paldies rīkotājiem, šī bija ļoti vērtīga diskusija un deva ļoti īsā laikā iespēju pamanīt, ka tiešām nepieciešams uzlabot visu pušu informācijas apmaiņu.

pirms 11 gadiem, 2008.02.25 23:46

Citas ziņas