Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Dobeles dzirnavnieks» plāno minimāli pazemināt produkcijas cenas 1

Akciju sabiedrība «Dobeles dzirnavnieks» trešdien izplatījusi paziņojumu, ka plāno par trim līdz pieciem procentiem pazemināt miltu un kombinētās lopbarības pārdošanas cenas.

To uzņēmums gatavs darīt, neraugoties uz ražošanas izmaksu kāpumu, bet ņemot vērā šā gada zemo graudu kvalitāti un iepirkuma cenas. Nav gan zināms, vai zemākas cenas sagaidāmas arī tirgotavās.«Kvalitatīvu pārtikas graudu iepirkumu cenas šogad ir par 5 - 10 procentiem zemākas nekā pagājušajā gadā, jo laikapstākļi visa gada garumā negatīvi ietekmēja graudaugu kvalitāti, kā rezultātā liela daļa graudu bija derīgi tikai lopbarības ražošanai. Tādēļ graudu izmaksas šogad ir zemākas, un uz tā rēķina varam samazināt ražotās produkcijas pārdošanas cenas,» norāda «Dobeles dzirnavnieka» valdes priekšsēdētājs Dainis Dominieks, piebilstot, ka grūti prognozēt, kā tas ietekmēs maizes un citu miltu izstrādājumu cenas, jo ražotājiem jāņem vērā arī citu ražošanas izmaksu pieaugumu.Šoruden miltu un kombinētās lopbarības pārdošanas cenas uzņēmums plāno pazemināt par trim līdz pieciem procentiem, un D.Dominieks skaidro: «Šī gada pavasarī būtiski tika palielinātas degvielas un energoresursu cenas. Lai nebūtu jāceļ produkcijas cenas, uzņēmums pārskatīja izdevumu sadali un efektivizēja ražošanu, kas tomēr nenosedza pieaugošās izmaksas. Tādēļ šobrīd cenu samazinājums nav tieši proporcionāls iepirkuma cenu samazinājumam.»Akciju sabiedrība turpina iepirkt graudus. Kvalitatīvu pārtikas kviešu cena ir 110 - 130 lati par tonnu. Mazāk tiek maksāts par lopbarības kviešiem - to cena nokritusi līdz 80 latiem par tonnu, jo graudu apjoms ir milzīgs un pēdējās lietainajās nedēļās īpaši strauji pazeminājusies lopbarības kviešu kvalitāte.«Dobeles dzirnavnieks» ir viens no vadošajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijā un lielākais Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

skudrinieks2

Letāk Dzirnavnieks nolaidīs bet veikali tak tures savu summu!

pirms 10 gadiem, 2008.10.01 13:55

Citas ziņas