Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eirovinjetes ieviešanu plāno atlikt līdz 2011.gadam

Ministru kabinets akceptējis grozījumus "Autoceļu lietošanas nodevas likumā", paredzot, ka maksu par valsts galveno autoceļu lietošanu ar kravas transportlīdzekļiem vai to sastāviem iekasēs tikai no 2011.gada 1.janvāra.

Satiksmes ministrija (SM) skaidro, ka nevalstiskās organizācijas vairākkārt vērsušās valdībā ar aicinājumu šajos ekonomiskās krīzes apstākļos nepalielināt finansiālo slogu autopārvadātājiem un valdība šo aicinājumu atbalsta.SM arī norāda, ka Krievija un Baltkrievija pagaidām nav saskaņojušas Latvijas ierosinātos grozījumus 1995.gada noslēgtajos nolīgumos par automobiļu starptautisko satiksmi, kas paredz savstarpējus atbrīvojumus no nodokļiem un valsts nodevām, kas saistītas ar autoceļu izmantošanu vai uzturēšanu. Vienpusēja autoceļu lietošanas nodevas ieviešana būtu minēto starpvaldību nolīgumu pārkāpums.Savukārt, kamēr minētie nolīgumi nav grozīti, autoceļu lietošanas nodevas ieviešana būs diskriminējoša attiecībā pret citu valstu, tostarp Eiropas Savienības dalībvalstu, pārvadātājiem, līdz ar ko Eiropas Komisijai būtu pamats uzsākt pārkāpuma procedūru. Plānots, ka nepieciešamie grozījumi starpvaldību nolīgumos ar Krieviju un Baltkrieviju tiks saskaņoti līdz šā gada beigām.Jau ziņots, ka sākotnējais plāns paredzēja eirovinjetes ieviešanu no šī gada jūnija, taču, apzinoties kritisko situāciju autopārvadājumu jomā, SM iepriekšējā satiksmes ministra Aināra Šlesera vadībā to atlika līdz 2010.gada sākumam.Lai grozījumi likumā stātos spēkā, tie vēl jāpieņem Saeimai.

Pievieno komentāru

Citas ziņas