Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Enerģija un lati - no mēsliem

Nākamnedēļ interesenti tiek aicināti uz konferenci, kurā tiks informēts par elektroenerģijas ražošanas iespējām, izmantojot biogāzi. Daudzviet Rietumeiropā šis bizness jau kļuvis par nopietnu ienākumu avotu daudziem lauksaimniekiem.

«Biogāzes ražošana ļautu palielināt atjaunojamo energoresursu izmantošanas īpatsvaru Latvijas energobilancē un veicinātu enerģētisko neatkarību,» spriež Latvijas Biogāzes asociācijas valdes priekšsēdētājs Andis Kārkliņš.Sarunā ar «Ziņām» viņš uzsver, ka tas ļautu nopietni risināt arī ar atkritumiem un piesārņojumu saistītās problēmas, kā arī samazināt oglekļa dioksīda emisijas, kā to paredz Eiropas enerģētikas politika. Vienlaikus viņš atzīst, ka mūsu valsts lauksaimnieki, kuri nodarbojas ar lopkopību, līdz galam nav novērtējuši peļņas iespējas, ko jau tagad piedāvā valdības apstiprinātie noteikumi. Proti - noteikts, ka uz elektroenerģiju, kas iegūta izmantojot biogāzi, attiecas paaugstinātais «Latvenergo» iepirkuma tarifs. Šobrīd šāds enerģijas ieguves veids - biogāze no mājlopu mēsliem un citiem organiskajiem savienojumiem, ir plaši izplatīts Rietumeiropā, īpaši Vācijā, piebilst A.Kārkliņš.Lai iepazīstinātu visus interesentus, ieskaitot govju un cūku fermu īpašniekus, asociācija nākamnedēļ, 29. un 30.maijā, galvaspilsētā, viesnīcas «Maritim Park Hotel Riga» konferenču zālē rīko plašu konferenci par biogāzes ražošanas iespējām un risinājumiem mūsu valstī.«Konferencē varēs iepazīties ar biogāzes ražošanas likumdošanas jautājumiem, valsts atbalsta mehānismiem biogāzes iekārtu celtniecībai, biogāzes savākšanas, attīrīšanas un izmantošanas jautājumiem,» klāsta asociācijas vadītājs.Svarīgi, ka uz vietas varēs uzklausīt atbildīgo ministriju viedokļus likumdošanas un valsts atbalsta jautājumos, ārvalstu un Latvijas ekspertu priekšlikumus biogāzes ražošanas jautājumos. Paredzēta arī uzstādītas biogāzes ražošanas iekārtas apskate. Pasākums ir bezmaksas, un interesenti vēl var pieteikties pie A.Kārkliņa pa tālruni 29425176 vai rakstot uz e-pasta adresi: alabastrs@apollo.lv .

Pievieno komentāru

Citas ziņas