Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Energoremonts Rīga» par gandrīz trim miljoniem latu būvēs «Fortum Jelgava» jaunās koģenerācijas stacijas ēku 3

SIA «Fortum Jelgava» rīkotajā iepirkumā par būvdarbu veikšanu virs nulles līmeņa biokurināmā koģenerācijas elektrostacijai Jelgavā uzvarējusi SIA «Energoremonts Rīga» ar līgumcenu gandrīz trim miljonu latu apmērā.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) paziņojums, SIA «Energoremonts Rīga» uzvarējusi astoņu pretendentu konkursā ar 2 881 841 lata līgumcenu, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).Pēc IUB informācijas, šie būvdarbi tiks veikti ES Kohēzijas fonda līdzfinansēta projektā «Biokurināmā koģenerācijas elektrostacijas izveide Rūpniecības ielā 73, Jelgavā». Šā projekta līgums tika noslēgts 2010.gada 30.augustā starp SIA «Fortum Jelgava» un Latvijas investīciju un attīstības aģentūru.LETA jau ziņoja, ka šā gada 20.aprīlī Jelgavā, Rūpniecības ielā 73, tika iemūrēts topošās SIA «Fortum Jelgava» biomasas koģenerācijas stacijas pamatakmens.Pateicoties jaunajai SIA «Fortum Jelgava» biomasas koģenerācijas stacijai, uzņēmuma siltuma tarifs varētu samazināties par vismaz 10%, žurnālistiem stacijas pamatakmens iemūrēšanas pasākumā pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa.Viņa informēja, ka biomasas koģenerācijas stacijas projektā līdz šā gada pavasarim investēti aptuveni 30 miljoni eiro (21 miljons latu).Kā norāda «Fortum Jelgava», stacija būs modernākā no tām, kurās tiek izmantoti atjaunojamie energoresursi. Saražotā siltumenerģija tiks piegādāta Jelgavas pilsētai, nodrošinot līdz 85% no pilsētas centralizētās siltumapgādes, kas līdz šim nodrošināta tikai ar dabasgāzi.Stacijas un ar to saistītās infrastruktūras būvniecībā «Fortum» ieguldīs 70 miljonus eiro (49 miljonus latu). Seši miljoni eiro (4,2 miljoni latu) šim projektam ir piešķirti no Eiropas Savienības struktūrfondiem.Uzņēmuma pārstāvji prognozējuši, ka 2013.gadā, kad stacija sāks darboties, oglekļa dioksīda izmešu daudzums no «Fortum» ražotnēm Jelgavas pilsētā samazināsies par aptuveni 73%.Stacijas uzstādītā elektriskā jauda būs 23 megavati (MW), bet siltumenerģijas jauda - 45 MW. Plānots, ka gadā tā saražos 230 gigavatstundas (GWh) siltumenerģijas un 110 GWh elektroenerģijas. Stacija būs pieejama studentiem un zinātniekiem pētnieciskos nolūkos.Staciju plānots atklāt pēc gada, 2013.gada, rudenī.Stacijas būvniecība aktīvajā posmā nodrošinās darbavietas apmēram 200 celtniekiem.Jaunās biokurināmā koģenerācijas stacijas izveidē Jelgavā noslēgušies vēl vairāki SIA «Fortum Jelgava» iepirkumi par koģenerācijas stacijas komponenšu piegādi un uzstādīšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

to Visuredzis

tipiska vidusmēra latvieša domāšana... cerams, ka neesi uzņēmējs, jo tad tavi darbinieki sprāgst badā pie šefa uzskata, ka visam jāatpelnās pāris gadu laikā... :DDDDD
un laikam, ja nav peļņas 50%, tad tas tev nav bizness... kretīnu un antiņu paaudze!

pirms 7 gadiem, 2012.06.25 15:21

Visuredzis

Kārtējais variants kā paaugstināt tarifu patērētājiem. Koģenerācijas stacija bankrotēt paredzējušam uzņēmumam nav vajadzīga ... Lai vispirms atdot kredītus mātesuzņēmumam Holandē 9 miljonu apmērā !

pirms 7 gadiem, 2012.06.25 11:16

salmu ķīpa

Nu tik visi pieslēdzaties Fortum tīkliem, būs lēts siltums un elektrība.

pirms 7 gadiem, 2012.06.25 10:04

Citas ziņas