Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Fiziskām personām uzkrājumi virs 10 tūkstošiem latu bankas kontā būs jāieskaita vismaz uz piecām minūtēm

Fiziskām personām saistībā ar sākumdeklarēšanos savā kontā 1.jūnijā būs jāieskaita uzkrājumi virs 10 tūkstošiem latu vismaz uz piecām minūtēm.

To paredz Finanšu ministrijas (FM) sagatavotā fizisko personu skaidras naudas uzkrājumu iemaksas bankas kontā kārtība.Prasība ieskaitīt naudas līdzekļus kredītiestādē attieksies arī uz valsts amatpersonām, kuras iesniedz kārtējā gada deklarāciju par 2011.gadu. Šīm personām bankas kontā būs jāieskaita naudas uzkrājumu kopsummas daļa, kas pārsniedz 20 Latvijā noteiktās minimālās mēnešalgas jeb četrus tūkstošus latu.Noteikumu projekts paredz, ka persona skaidras naudas uzkrājumu kopsummas daļu, kas pārsniedz noteikto apmēru, iemaksā savā kontā kredītiestādē līdz 2012.gada 1.jūnija pulksten 24. Šie naudas līdzekļi personām savā kontā kredītiestādē jāpatur vismaz līdz 2012.gada 2.jūnija pulksten 00.05.Atbilstoši sagatavotajiem noteikumiem, lai noteiktu naudas uzkrājumu kopsummas ekvivalentu latos, personai uzkrājumi ārvalstu valūtā būs jāpārvērtē atbilstoši Latvijas Bankas noteiktajam valūtas kursam 2011.gada 31.decembrī.Skaidras naudas uzkrājumu kopsummā nebūs jāuzskaita par oficiāliem maksāšanas līdzekļiem pieļaujamas numismātikas kolekciju naudas zīmes, monētas un investīciju monētas.FM sagatavotos noteikumus pirmdien, 23.janvārī, skatīs Ministru kabineta komiteja.Jau ziņots, ka Saeima 1.decembrī pieņēma jauno Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumu, kas liek deklarēt mantisko stāvokli visām fiziskām personām, kuru rocība pārsniedz 50 minimālās mēnešalgas jeb 10 tūkstošus latu.Saskaņā ar jauno likumu mantiskā stāvokļa deklarācija būs jāiesniedz Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem un visām fiziskām personām, kurām izsniegta pastāvīgās uzturēšanās atļauja. Mantiskais stāvoklis jādeklarē par īpašumiem, kas ir personas rīcībā 2011.gada 31.decembrī pulksten 24.Paredzēts, ka mantiskais stāvoklis būs jādeklarē, ja persona Latvijā ir iegādājusies nekustamo īpašumu, kura iegādes vērtība pārsniedz 10 tūkstošus latu un uz kuru nav nostiprinātas īpašumtiesības, kā arī īpašumu ārvalstīs. Būs jādeklarē arī skaidras naudas uzkrājumi, iegādātās kapitāla daļas Latvijā un ārzemēs, parāda vērtspapīri, aizdevumi, parādsaistības un citi īpašumi, kuru vērtība pārsniedz 10 tūkstošus latu. Nebūs jādeklarē tie īpašumi, kas jau ir reģistrēti valsts reģistros.

Pievieno komentāru

Citas ziņas