Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Fortum Jelgava» apgrozījums pērn audzis par 12%; peļņa ‒ 975,8 tūkstoši 9

Jelgavas siltumapgādes kompānija «Fortum Jelgava» pērn strādāja ar 10,456 miljonu latu apgrozījumu, kas ir pieaugums par 12%, salīdzinot ar 2009.gadu, savukārt uzņēmuma peļņa pieaugusi 4,9 reizes, un bija 975,8 tūkstoši latu, liecina datubāzē «Lursoft» publicētais uzņēmuma finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā sacīts, ka pamatā «Fortum Jelgava» apgrozījumu veido koģenerācijas iekārtas saražotās un pārdotās elektroenerģijas, kā arī saražotās un pārdotās siltumenerģijas apmērs. Skaidrojot apgrozījuma pieaugumu, uzņēmuma vadība norādījusi, ka to veidoja elektroenerģijas pārdošanas apmēra pieaugums. Ziņojumā arī minēts, ka iepriekšējā pārskata gadā koģenerācijas stacija darbojās nepilnu gadu.Uzņēmuma nākotnes mērķis ir nodrošināt siltumapgādē lietotā kurināmā diversifikāciju, maksimāli izmantojot vietējā cietā kurināmā resursus. Savukārt šā gada plāns ietver biokurināmā koģenerācijas elektrostacijas izbūvi Rūpniecības ielā 73, Jelgavā.«Fortum Jelgava» mērķis ir turpināt kvalitatīvu siltumenerģijas ražošanu un piegādi, un elektroenerģijas ražošanu Jelgavas pilsētā.Pēc «Lursoft» informācijas, «Fortum Jelgava» 2009.gadā strādāja ar 9,344 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 17% vairāk nekā 2008.gadā, un guva 200 tūkstošu latu peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš.Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona enerģētikas uzņēmums «Fortum» 2008.gadā iegādājās siltumapgādes uzņēmumu «Jelgavas koģenerācija», kas pārdēvēts par «Fortum Jelgava». Kompānija Latvijas siltumapgādes tirgū ienāca 2007.gada februārī, pārņemot siltumapgādes pakalpojumu sniegšanu lidostai «Rīga».«Fortum» grupai pieder arī Lietuvas uzņēmums «Fortum Klaipeda» un Igaunijas «Fortum Elekter», un tā ir viena no Igaunijas dabasgāzes kompānijas «Eesti Gaas» īpašniecēm.«Fortum» darbības jomas ir elektrības un siltuma ražošana, izplatīšana un pārdošana, elektrostaciju darbības nodrošināšana un uzturēšana, kā arī ar enerģētiku saistīti pakalpojumi. Enerģētikas grupai Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs, Polijā un Krievijā pieder vairāki simti energostaciju un katlumāju.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Reālists

Var jau runāt, ka vainīgi paši iedz. un tāpēc siltums aiziet gaisā. Man tomēr ir pamats domāt, ka tiek speciāli likti šķēršļi alternatīvās apk. ierīkošanai, vēl jo vairāk, pat tiek atteikts norēķinam pēc silt. skaitītāja rādījumiem(neplombē verificētu mēriekārtu),jo kā tad varēs piestādīt nepamatoti augstos rēķinus un muļķot patērētājus.

pirms 8 gadiem, 2011.07.31 23:47

Kad reiz sāksiet domāt

Es arī dzīvoju Jelgavā un maksāju par apkuri Fortumam, tikai nevis 1.40 par m2 mēnesī, bet pagājušajā ziemā maximums 0.50 Ls/m2. NAV PROBLĒMA TARIFĀ.
Un to nu lielākā daļa "pārgudro" pilsētnieku nekādi nevēlas saprast. Problēma ir pašu mājās, kuras ir energo neefektīvas. Un tur nu Fortums nevar palīdzēt! Bet vieglāk jau vienmēr ir vainot kādu citu, domi, fortumu, savu kaimiņu...

pirms 8 gadiem, 2011.07.31 12:59

Ghh Reaalistam

Daļēji pie vainas ir paši mājas iedzīvotāji, kas nespēj izkustināt savas smadzenes un pakaļas, lai papurinātu apsaimniekotāju. Vai arī - pašiem visu izdarīt.
Daļēji vainīgs arī apsaimniekotājs, jo neievēro ekspluatācijas normatīvus (sveiciens NĪP) un necenšās apsekot savus objektus. Piedevām - ar parunāšanu un mutiskām sūdzībām nekas nenotiek.... ;)

pirms 8 gadiem, 2011.07.30 15:33

Reaalistam....

aizbrauc un apskaties cik Riigaa maksaa par apkuri.... Ziemaa, kad mees par siltumu maksaajaam ap 1.40Ls, Riigas cenas bija vien 0.80 Ls... Secinaajumi?...

pirms 8 gadiem, 2011.07.30 08:34

Reālists

ZELDA 29.07.2011. 19:39:08,Tu noteikti pārstāvi šo monopolistu kantori,tāpēc Tev nav pieņemams, ka var būt arī lētākas un kvalitatīvākas apkures veidi. Dzimtcilvēku laiki ir beigušies,visa sabiedrība nav mierā, ka jāmaksā dažu izredzēto labklājības celšanai.Drīzumā tiks atvērta jauna mājas lapa,kurā tiks atspoguļotas patiesās siltumenerģ. izmaksas un kāpēc, neskatoties uz patērētāju milzīgajiem parādiem,komersants gūst pasakainu peļņu.

pirms 8 gadiem, 2011.07.29 21:00

to zelda

kas tur ko saprast.... ieraugot rēķinus kārties gribas...

pirms 8 gadiem, 2011.07.29 20:30

O.

Tikai neredzu iemeslu cenu pacelšanai un bez tā vēl ir lērums kas nemaksā.

pirms 8 gadiem, 2011.07.29 19:31

Citas ziņas