Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Furfurola ražotnes tiek plānotas Jelgavā un Dobeles novadā 6

Vienlaikus ar furfurola (sēnalu eļļas) rūpnīcas plāniem Jelgavā SIA «Furfurola eksporta sabiedrība» plāno veidot līdzīgu ražotni Dobeles novadā, paredzot pozitīvu nākotni šīs ķīmiskās rūpniecības izejvielas ražošanai Eiropā.

SIA «Furfurola eksporta sabiedrība» valdes loceklis Ilmārs Krūms aģentūrai LETA pastāstīja, ka Jelgavā iecerētās ražotnes jauda varētu būt 3000 tonnu furfurola gadā, bet pieprasījums jau esot pēc 10 000 tonnu gadā, tāpēc uzņēmums strādā pie divu vai trīs ražotņu izveides iecerēm, bet patlaban tiek izskatīta divu furfurola rūpnīcu būvēšana - Jelgavā, Slokas ielā 7, kas ir industriālās apbūves teritorijā blakus Jelgavas lidlaukam, un Dobeles novadā, kur potenciālā ražotnes vieta vēl tiek nolūkota, un viena no iespējamām vietām tiek izskatīta saimniecības «Kalna Oši» teritorijā Dobeles pagasta Aizstrautniekos.Krūms skaidroja, ka patlaban Eiropas tirgum uz vietas Eiropā tiek saražoti tikai septiņi procenti no kopējā furfurola apjoma, tāpēc ir pieprasījums.«Nesen pasaules mēroga konferencē Helsinkos, Somijā, tika atzīmēts, ka furfurols ir perspektīvākais nākotnes produkts, kam jākļūst par naftas produktu aizstājēju ķīmiskajā rūpniecībā. Vienkāršoti izsakoties, tas nozīmē, ka ar laiku furfurolu aizvien plašāk izmantos gan plastmasas, gan, piemēram, neilona ražošanā,» skaidroja uzņēmuma vadītājs.Vienai rūpnīcai plānotās investīcijas tiekot lēstas aptuveni sešu miljonu latu apjomā.Vienai no ražotnēm SIA «Furfurola eksporta sabiedrība» organizējusi iepirkumu furfurola ražotnes tehnoloģisko iekārtu komplektam, kurā noskaidrots, ka šīs iekārtas par 3 949 758 latiem ir gatavs piegādāt Lielbritānijas uzņēmums «Tolegro LLP», liecina Iepirkumu uzraudzības biroja paziņojums.Krūms pastāstīja, ka furfurola ražošanas process, kurā izmanto sērskābi, tehnoloģiski nav bīstams, tāpat tas nerada nepatīkamas smakas apkārtnē, par ko varētu bažīties cilvēki no priekšstatiem par sērskābi un pagātnes rūpniecības trūkumiem. Perspektīvā sērskābi varot nomainīt arī citi katalizatori.Furfurola ražotnēm Jelgavā un Dobeles novadā tiks veikts arī ietekmes uz vidi novērtējums, apstiprināja SIA «Furfurola eksporta sabiedrība» vadītājs.Viņš informēja, ka uzņēmuma līdzīpašnieks, furfurola ražošanas tehnoloģijas izstrādātājs un patentētājs akadēmiķis Nikolajs Vederņikovs ir izstājies no SIA «LFK», kas savulaik plānoja būvēt furfurola rūpnīcu Līvānos.Līdz šim šī ideja nav īstenota, un Vederņikovs ir atteicies no Līvānu ieceres. Uzņēmums SIA «LFK» nav saistīts ar SIA «Furfurola eksporta sabiedrība», tāpēc par «LFK» nākotnes plāniem neesot ziņu.Kā ziņots, Jelgavas pilsētas Dome nolēma iznomāt SIA «Furfurola eksporta sabiedrība» zemesgabalu piecu hektāru platībā pilsētas nomalē furfurola ražotnes būvniecībai, aģentūra LETA uzzināja domes sēdē.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Prese

Līvānos atteicās no šīs ražošanas idejas.

pirms 7 gadiem, 2012.11.06 08:23

Inf

Sērskābe, ko izmantos ražošanā, ir ļoti toksiska. Kad Jelgavā cilvēki sāks slimot, kad no skābajiem lietiem tiks bojāts viņu īpašums, tad, kurš uzņemsies atbildību par to, ka tiek dota atļauja pilsētā būvēt tādu ražotni -Eksperti vai Dome. Ziniet, Eiropas tiesas arī Latvijai ir pieejamas. Ļoti ceru, ka šo ražotni NEKUR Latvijā nebūvēs, jo ekonomiski tas ir ļoti resursu ietilpīgs process ar niecīgu 8% iznākumu, nemaz nerunājot, ka pati ražošana ir ļoti agresīva. Es ceru, ka Jelgavas iedzīvotāji gribēs zināt arī ekspertu uzvārdus!
Серная кислота и олеум — очень едкие вещества. Они поражают кожу, слизистые оболочки, дыхательные пути (вызывают химические ожоги). При вдыхании паров этих веществ они вызывают затруднение дыхания, кашель, нередко — ларингит, трахеит, бронхит и т. д. Предельно допустимая концентрация аэрозоля серной кислоты в воздухе рабочей зоны 1,0 мг/м³, в атмосферном воздухе 0,3 мг/м³ (максимальная разовая) и 0,1 мг/м³ (среднесуточная). Поражающая концентрация паров серной кислоты 0,008 мг/л (экспозиция 60 мин), смертельная 0,18 мг/л (60 мин). Класс опасности II. Аэрозоль серной кислоты может образовываться в атмосфере в результате выбросов химических и металлургических производств, содержащих оксиды S, и выпадать в виде кислотных дождей.

Мельчайшие капельки серной кислоты могут образовываться в средних и верхних слоях атмосферы в результате реакции водяного пара и вулканического пепла, содержащего большие количества серы. Получившаяся взвесь, из-за высокого альбедо облаков серной кислоты, затрудняет доступ солнечных лучей к поверхности планеты. Поэтому (а также в результате большого количества мельчайших частиц вулканического пепла в верхних слоях атмосферы, также затрудняющих доступ солнечному свету к планете) после особо сильных вулканических извержений могут произойти значительные изменения климата. Например, в результате извержения вулкана Ксудач (п-ов Камчатка, 1907 г.) повышенная концентрация пыли в атмосфере держалась около 2 лет, а характерные серебристые облака серной кислоты наблюдались даже в Париже[1]. Взрыв вулкана Пинатубо в 1991 году, отправивший в атмосферу 3·107 тонн серы, привёл к тому, что 1992 и 1993 года были значительно холоднее, чем 1991 и 1994

pirms 7 gadiem, 2012.10.31 11:04

Un

skābie lieti ! Kāpēc furfurolu ražo pamatā Ķīnā?

pirms 7 gadiem, 2012.10.31 11:03

Un

skābie lieti ! Kāpēc furfurolu ražo pamatā Ķīnā?

pirms 7 gadiem, 2012.10.31 11:03

Un

skābie lieti Kāpēc furfurolu ražo pamatā Ķīnā?

pirms 7 gadiem, 2012.10.31 11:02

Citas ziņas