Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Gazprom" atkal draud Ukrainai samazināt gāzes piegādes

Maskava, 27.febr., LETA--AFP. Krievijas gāzes monopols "Gazprom" otrdien atkal draudēja samazināt gāzes piegādes kaimiņvalstij Ukrainai, ja tā līdz pirmdienai, 3.martam neparakstīs vienošanos par gāzes piegāžu konflikta izbeigšanu.

"Ja visi nepieciešamie dokumenti nebūs parakstīti, tad gāzes parāda dēļ no 3.marta plkst.10.00 gāzes piegādes Ukrainas saņēmējiem tiks samazinātas par 25%," paziņoja "Gazprom" pārstāvis Sergejs Kuprijanovs.Krievijas gāzes koncerns "Gazprom" februāra sākumā draudēja pārtraukt gāzes piegādes Ukrainai, ja tā nesamaksās parādu par piegādāto gāzi 1,5 miljardu dolāru (711 miljonu latu) apmērā."Gazprom" apgalvo, ka Vidusāzijas gāzes piegāžu samazināšanās dēļ uz Ukrainu eksportēta Krievijas gāze, kas ir dārgāka, tādējādi Ukraina uzkrājusi parādu.Ukraina un Krievija gāzes piegāžu nesaskaņas risināja vairākās augsta līmeņa sarunās. Vispirms Krievijā viesojās Ukrainas prezidents Viktors Juščenko, kurš pēc sarunām ar Vladimiru Putinu paziņoja par vienošanās panākšanu gāzes konflikta atrisināšanā.Pagājušajā nedēļā Maskavu apmeklēja arī Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko, kas tikās ar "Gazprom" vadību un Krievijas premjerministru Viktoru Zubkovu.Trešdien pēc sarunām ar Timošenko Krievijas premjerministrs Viktors Zubkovs paziņoja, ka Krievijas un Ukrainas konflikts par gāzes piegādēm ir pilnībā atrisināts.Taču "Gazprom" vēlāk paziņoja, ka galīgā vienošanās strīdā par gāzes piegādēm un Ukrainas uzkrātā parāda atmaksu vēl nav panākta.Kuprijanovs sacīja, ka "Gazprom" ir gatava parakstīt vienošanos, bet no "Ukrainas puses nav saņemta nekāda atbilde un nekādi dokumenti nav parakstīti. Tajā pašā laikā [Ukrainā] turpinās neuzskaitīts Krievijas gāzes patēriņš, jo Ukraina ir saņēmusi aptuveni 1,9 miljardus kubikmetrus Krievijas gāzes".Krievijas un Ukrainas gāzes piegāžu nesaskaņas ir izraisījušas bažas Eiropā, jo Ukraina ir galvenais gāzes tranzīta maršruts Krievijas piegādēm Eiropas Savienības valstīm.

Pievieno komentāru

Citas ziņas