Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunās preču cenu zīmes ar samazināto PVN likmi visos veikalu plauktos rīt vēl nebūs 1

Visos veikalu plauktos jaunās preču cenu zīmes ar samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) 21% likmi rīt vēl nebūs, aģentūrai LETA pastāstīja veikalu pārstāvji, vienlaikus uzsverot, ka, norēķinoties pie kases par precēm, jauno likmi noteikti piemēros un tā būs redzama arī kases čekos.

SIA «Pallink» veikalu ķēdes «Iki» pārstāve Velga Ozola sacīja, ka jau 1.jūlija rītā pircēji varēs iegādāties preces ar samazināto PVN likmi, taču jaunās preču cenu zīmes visos «Iki» veikalu plauktos vēl nebūs. Ozola gan pauda viedokli, ka īpašus sarežģījumus tas klientiem neradīs, jo viņi iepirkumu čekos varēs redzēt samazināto preču cenu, savukārt veikalu darbinieki turpmākās dienas strādās, lai nomainītu vecās preču cenu zīmes.Viņa uzsvēra, ka darbs pie preču cenu zīmju maiņas varētu ieilgt divas līdz trīs dienas. Visos «Iki» veikalos tiks izvietoti informatīvi plakāti, lai pircējus savlaicīgi informētu.«Maxima Latvija» preses sekretārs Ivars Andiņš norādīja, ka preču cenu zīmju nomaiņa «Maxima» veikalos uzsākta jau vakar vakarā pēc veikalu darba laika beigām. Viņš skaidroja, ka atsevišķos veikalos darbs pie zīmju nomaiņas iespējams turpināsies līdz pat divām nedēļām, taču pircēji bez aizkavēšanās varēs iegādāties preces par jaunajām, zemākajām cenām, jo kasu aparātu pārprogrammēšana līdz rītdienai tiks pabeigta un, norēķinoties par pirkumiem, kases čekā būs redzama jau jaunā cena.Tāpat kā «Iki» tā arī «Maxima» veikalos tiks izvietota ar cenu izmaiņām un pārcenošanu saistīta informācija.Savukārt «Rimi» veikalos visi sagatavošanās darbi pārejai uz samazināto PVN likmi jau ir veikti, pastāstīja «Rimi» pārstāve Zane Eniņa. Sistēmas pārprogrammēšanas darbi ir veikti un tā tiks izmainīta no sestdienas uz svētdienu. Savukārt jaunās cenu zīmes tiks mainītas svētdien agri no rīta, un visas svētdienas garumā notiks papildus darbi.LETA jau ziņoja, ka Saeima 24.maijā pieņēma grozījumus likumā «Par pievienotās vērtības nodokli», kas paredz, ka no 1.jūlija pazemināt PVN standartlikmi no 22% uz 21%. Līdz šā gada 30.jūnijam visiem komersantiem dots uzdevums pārprogrammēt kases aparātus un kases sistēmas uz 21% PVN likmi.Iepriekš lielveikalu tīkla «Rimi» pārstāve Dace Valnere norādīja, ka, lai nodrošinātu to, ka cenu samazinājums norit raiti, «Rimi» komanda strādājusi visu jūniju un cenu maiņas procesam «Rimi» un «Supernetto» veikalos visā Latvijā kopumā paredzēts veltīt aptuveni 4200 stundas.Viņa piebilda, ka cenu zīmju drukāšanu, sadalīšanu konkrētām nodaļām un cenu nomaiņu veikalu plauktos viens «Rimi» lielveikals veiks aptuveni 30 darba stundās. «Rimi» hipermārkets tam veltīs teju 150 darba stundas, savukārt vienā «Supernetto» veikalā cenu zīmju maiņa prasīs septiņas darba stundas.Veikalu tīkla «Elvi» franšīzes devēja «Pārtikas tirdzniecības apvienība» komercdirektore Laila Vārtukapteine iepriekš pauda pārliecību, ka 1.jūlijā visi partneri būs gatavi tirdzniecībai, piemērojot jauno PVN likmi.Veikalu «Iki» pārstāvis Raimonds Janševskis iepriekš atzīmēja, ka kases aparātu un kases sistēmu pārprogrammēšana liekus sarežģījumus neradīs. Papildu slodze būs veikalu darbiniekiem, jo nāksies mainīt cenu zīmes pie precēm plauktos vairāk nekā 5000 artikulu atkarībā no veikala lieluma.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas