Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā drīzumā pilnībā varēs īstenot pārstrādes ciklu «no pudeles līdz pudelei» 2

Plastmasas kristalizācijas ražotnes attīstītājs SIA «Eko PET» virzās uz priekšu sava projekta īstenošanā, šīs nedēļas sākumā noslēdzot 3,1 miljonu latu vērtu konkursu par PET granulu ražotnes būvi un laboratorijas aprīkojuma piegādi. Jelgavā, bijušajā RAF teritorijā, kur patlaban atrodas industriālais parks, tiks izbūvēta ražotne, kurā no PET pārslām tiks ražotas pārtikas klases PET granulas. Tās ir otrreizējās pārstrādes produkts, kas izmantojams pudeļu ražošanai.

«Viens no nozīmīgākajiem «Eko PET» piegādātājiem būs Jelgavā strādājošā «PET Baltija», kur no sašķirotajām pudelēm, tās griežot un attīrot, iegūst PET pārslas,» Db.lv skaidroja «Eko PET» valdes loceklis Daniels Jeļisejevs.«Līdz ar ražotnes izveidi Latvijā pirmo reizi varēs īstenoties pārstrādes cikls «no pudeles līdz pudelei» - līdz šim PET granulēšana Latvijā nenotika,» viņš skaidro. Ražošanas jaudas paredzētas līdz sešiem tūkstošiem tonnu gadā.Plānots, ka «Eko PET» ražotās granulas izmantos PET pudeļu sagatavju jeb preformu ražotāji Latvijā un citās Baltijas un Eiropas valstīs.Kopumā ražotnes izveidē plānots ieguldīt četrus miljonus latu. Ēku renovāciju plānots uzsākt šā gada augustā, bet ražošanu uzņēmums cer «laist gaisā» nākamā gada pavasarī.Rūpnīcas ēkas piemērošanu ražošanas vajadzībām un laboratorijas aprīkojuma piegādi uzņēmusies Lietuvas kompānija UAB «Plamika», kas bija arī vienīgais uzņēmums, kas iesniedza savu piedāvājumu.Kā skaidro «Eko PET» valdes loceklis D. Jeļisejevs, šādas ražotnes piegādi var veikt tikai daži uzņēmumi Eiropā, un Lietuvas uzņēmums ir ražotāja pārstāvis Baltijas valstīs.«Lai arī pieteikšanās iepirkumu konkursā ir brīva jebkuram uzņēmumam, šādas piegādes spēj veikt tikai nedaudzi. Cita starpā novērojams, ka daudzu Eiropas iekārtu ražotāju Baltijas pārstāvji atrodas tieši Lietuvā. Tā ir niša, kur Latvijas uzņēmēji nez kādu iemeslu dēļ ir vāji, vai vispār nedarbojas,» viņš stāsta.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

lamata

P.S.Varbūt,Jelgavas centrā notiek šķirošana,tikai ne tālāk...

pirms 7 gadiem, 2012.07.25 17:10

lamata

Miljoni,vai viņi tiks izmantoti?Stipri šaubos,jo atkal nozagšanas shēma tiek sastādīta,vai nē?

pirms 7 gadiem, 2012.07.25 17:01

Citas ziņas