Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas tipogrāfija – veiksmīgāko poligrāfijas uzņēmumu desmitniekā

Poligrāfijas nozares uzņēmumu topa līderis ar 17,6 miljonu latu apgrozījumu 2011.gadā bija SIA «Livonia Print», liecina «Latvijas Tālruņa», Firmas.lv un aģentūras LETA biznesa portāla Nozare.lv veidotais «Latvijas biznesa gada pārskats 2012».

Vēl poligrāfija nozares uzņēmumu «Top 10» pirmajā trijniekā iekļuvusi SIA «Poligrāfijas apgāds» ar 10,69 miljonu latu apgrozījumu un SIA «Poligrāfijas grupa Mūkusala» ar 10,13 miljonu latu apgrozījumu.Tāpat «Top 10» iekļuvuši tādi uzņēmumi kā SIA «Dizaina un poligrāfijas nams» ar 9,24 miljonu latu apgrozījumu, SIA «Preses nams Baltic» ar 8,98 miljonu latu apgrozījumu, SIA «Rene Pluss» ar 5,04 miljonu latu apgrozījumu, SIA «Jelgavas tipogrāfija» ar 4,14 miljonu latu apgrozījumu, SIA «Fete» ar 4,01 miljona latu apgrozījumu, AS «Reneprint» ar 3,9 miljonu latu apgrozījumu un SIA «Veiters Korporācija» ar 3,64 miljonu latu apgrozījumu.«Latvijas biznesa gada pārskatā» Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore Ieva Bečere norāda, ka poligrāfijas nozare 2012.gada pirmajā pusgadā ierindojusies starp tām Latvijas tautsaimniecības nozarēm, kas stabili kāpina gan kopējos ražošanas apjoma, gan jo sevišķi - eksporta rādītājus. Kopējais nozares apgrozījums 2012.gada pirmajos piecos mēnešos pieauga par 20%, no tā vietējā tirgū - par 15%, bet eksportā - pat par 28%. Eksportēts pašreiz tiek vairāk nekā 60% no Latvijā saražotās iespiedprodukcijas.«Iepriecina arī saražotās produkcijas apjoms naudas izteiksmē uz vienu nozarē strādājošo, kas pārsniedz 42 000 latu gadā un starp apstrādes rūpniecības nozarēm ierindo mūs otrajā vietā tūlīt aiz elektronikas ražotājiem,» piebilda Bečere.Šis gads poligrāfijas nozarei ir zīmīgs ar to, ka pēc pāris gadu miera perioda ir atsākušās ievērojamas investīcijas. Daudzi uzņēmumi, piemēram, «Livonia print», «Jelgavas tipogrāfija», «Preses nams Baltic», šogad jau iegādājušies un uzstādījuši jaunas modernas un ražīgas iekārtas. Nozīmīgus ieguldījumus ražotnē veic arī «Talsu tipogrāfija». «Tas liecina par to, ka nozarē valda zināms optimisms, sevišķi to varam attiecināt uz uzņēmumiem, kas, pieliekot nopietnas pūles vairāku gadu garumā, ir atraduši pastāvīgus klientus un stabilus sadarbības partnerus Skandināvijas valstīs, Vācijā, Islandē, Lielbritānijā, kā arī Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā un citās valstīs,» uzsvēra asociācijas izpilddirektore.Savukārt SIA «Poligrāfijas grupa Mūkusala» valdes priekšsēdētājs Visvaldis Trokša norādīja: lai uzņēmums varētu nodrošināt kvalitatīvus un konkurētspējīgus drukas pakalpojumus, ir būtiski divi faktori - darbinieku kvalifikācija un tehnoloģiskais parks. Šo abu faktoru rezultāts ir ražošanas efektivitāte, kas ir viens no Latvijas poligrāfijas uzņēmumu veiksmes faktoriem eksporta tirgos.Jau ziņots, ka «Latvijas biznesa gada pārskats 2012» ir unikāls izdevums, kurā apkopota informācija par uzņēmumiem, kas rada 95% no visu Latvijas uzņēmumu apgrozījuma. Apskatītajos uzņēmumos strādā vairāk nekā 485 000 darbinieku, kas saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta datiem ir 65% no kopējā darba ņēmēju skaita.

Pievieno komentāru

Citas ziņas