Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas uzņēmumam «Metalleks», kas ražos fitingus, piešķir nodokļa atlaidi 2

Valdība šodien piešķīra uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi Krievijas un Latvijas kopuzņēmumam SIA «Metalleks» par atbalstāmo investīciju projekta gaitā veiktajiem sākotnējiem ilgtermiņa ieguldījumiem.

Uzņēmuma sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu summa ir 6,399 miljoni latu. Valdība lēma, ka uzņēmumam pēc projekta īstenošanas būs tiesības piemērot UIN atlaidi 15% apmērā no kopējās ieguldījumu summas jeb 959 900 latu.«Metalleks» iecerējis ražot vara cauruļu savienojumus jeb fitingus Jelgavā, žurnālistiem pastāstīja Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce. Ražotnes būvniecības darbi jau ir sākušies, un projekts jāīsteno 24 mēnešu laikā.Pūce teica, ka ražotni paredzēts izveidot līdz 2014.gada vidum. Ražotne pilnībā orientēsies uz eksportu. Tajā iecerēts izveidot vairāk nekā 30 jaunas darba vietas. Pēc ministrijas pārstāvja teiktā, uzņēmums iecerējis sasniegt septiņu miljonu latu apgrozījumu otrajā gadā pēc nodošanas ekspluatācijā.«Metalleks» projekta paredzētos ieguldījumus pilnā - 6,399 miljonu latu - apmērā plāno apvienot ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) šā gada 2.jūlijā piešķirto Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu tiem pašiem ieguldījumiem darbības programmas «Uzņēmējdarbība un inovācijas» aktivitātē «Augstas pievienotās vērtības investīcijas».Ņemot vērā, ka abu atbalsta programmu normatīvie akti ļauj nodokļa atlaidi apvienot ar citas atbalsta programmas gaitā piešķirto finansējumu tām pašām attiecināmajām izmaksām, projekta laikā paredzētie ieguldījumi 6,399 miljonu latu apmērā tiek apvienoti ar LIAA apstiprinātā projekta laikā paredzētajiem tiem pašiem ieguldījumiem.Savukārt, ņemot vērā, ka LIAA uzņēmuma projektam piešķirtā atbalsta intensitāte ir 35% no kopējām attiecināmajām izmaksām, kā arī to, ka «Metalleks» atbilst lielo komercsabiedrību kategorijai, par vieniem un tiem pašiem ieguldījumiem 6,399 miljonu latu apmērā, kas iekļauti gan Ekonomikas ministrijā iesniegtajā projektā nodokļa atlaides saņemšanai, gan LIAA apstiprinātajā projektā, piemērojama nodokļa atlaide 15% apmērā.Kā liecina SIA Firmas.lv informācija, 51% «Metalleks» kapitāldaļu pieder Krievijas uzņēmumam «UGMK-OCM», bet 49% - AS «Jelgavas mašīnbūves rūpnīca».«Metalleks» dibināta 2011.gada 26.maijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2000 latu. «Metalleks» valdes priekšsēdētājs ir Pēteris Bila, bet valdes loceklis - Aleksandrs Baņņikovs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Citas ziņas