Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ko nesīs elektrības sadārdzinājums 4

Fakts, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome apstiprinājusi jaunus akciju sabiedrības (AS) «Latvenergo» elektroenerģijas tarifus, kas paredz pieaugumu vidēji 37,6 procentu apmērā un stāsies spēkā no 1.aprīļa, nepārsteidz.

Tarifu projekts regulatoram tika iesniegts jau pērnā gada oktobrī, savukārt labojumi un papildinājumi - šā gada janvārī, un līdz pat šim laikam cenu paaugstināšanas pamatojums tika rūpīgi analizēts.Vai tikai par latu un santīmiem?Pēc «Latvenergo» aprēķiniem, tas nozīmē, ka lielākajai daļai valsts iedzīvotāju ikmēneša maksājumi sadārdzināšoties ne vairāk kā par 1 latu un 69 santīmiem. Taču, pieaugot elektrības tarifiem, neizbēgams ir ražošanas cenu kāpums, sevišķi nozarēs, kur elektroenerģija ir pamatresurss. Gala rezultātā mājsaimniecību «maciņus» gaida daudz smagāks trieciens, jo likumsakarīgs būs arī citu cenu pieaugums.AS «Jelgavas Gaļas kombināts» komercdirektore Ilga Antuža tarifu kāpumu gaida ar bažām, paredzot, ka uzņēmumam, kur visi ražošanas procesi elektrificēti, neizbēgami nāksies paaugstināt produkcijas cenas.«Vai par reālo cenu maznodrošinātie iedzīvotāji maz varēs mūsu desu nopirkt?» prāto speciāliste, uzskatot, ka saprātīgāks variants būtu «lielo tarifu lēcienu» realizēt nevis uzreiz, bet pakāpeniski, piemēram, veicot mazākas izmaiņas divreiz gada laikā.Patērētāju aizstāvji gatavi tiesātiesLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) gatavojas vērsties Satversmes tiesā, jo jaunos tarifus vērtē kā nepamatotus un necaurspīdīgus. Asociācijai ir bažas, ka viena no tarifu pieaugumu pamatojošām izdevumu pozīcijām ir AS «Liepājas Metalurgs» energoapgādes uzlabošanas projekts aptuveni 20 miljonu latu apmērā, kuru šī uzņēmuma interesēs īstenos un finansēs «Latvenergo».PIAA padomes priekšsēdētāja Tekla Žabova «Ziņām» skaidro, ka «tiesiskā valstī nevar visiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem likt maksāt par to, ko tie nekad nevarēs izmantot un neizmantos, respektīvi, par projektu, kas tiek īstenots un finansēts tikai viena privātuzņēmuma interesēs un nekādā veidā pozitīvi neietekmēs iedzīvotāju un citu uzņēmumu saņemamo elektrības piegādes pakalpojumu.»Pieaug importa izdevumi un gāzes cenas«Latvenergo» skaidro, ka laikā, kad dažādu pakalpojumu un preču cenu pieauguma laikā elektroenerģijas tarifi gala lietotājiem pēdējoreiz mainīti pagājušā gada 1.janvārī. Tarifu kāpums tiek pamatots ar dabasgāzes, no citām valstīm importētās elektroenerģijas cenu pieaugumu, sistēmas operatoru sniegto pakalpojumu sadārdzināšanos, kā arī citu faktoru ietekmi. Visvairāk (par 40%) tarifus ietekmējot tieši importa sadārdzināšanās, jo aptuveni trešdaļa elektroenerģijas tiek iepirkta Lietuvā, Igaunijā un Krievijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

lietotājs

«Latvenergo» skaidro, ka laikā, kad dažādu pakalpojumu un preču cenu pieauguma laikā elektroenerģijas tarifi gala lietotājiem pēdējoreiz mainīti pagājušā gada 1.janvārī.
"gala lietotājiem"-te nu visu ko var iedomāties,laikam valodniekiem te būtu jāpastrādā,jo nevēlos ,ka mani apsaukā un piedevām liek par to maksāt nesamērīgu cenu.

pirms 8 gadiem, 2011.03.17 21:33

Juris

Vidējais elektrības sadārdzinājums normāliem cilvēkiem no 5-20 lati mēnesī. Ko viņi mēģina muļķot?

pirms 11 gadiem, 2008.02.22 08:19

admin

Atbilde kakaa un citiem lasītājiem.
zz.lv un pārējos mūsu reģionālajos portālos tiek veikti tehniski uzlabojumi, kas diemžēl rada darbības traucējumus. Jau iepriekš pateicamies par sapratni un atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

pirms 11 gadiem, 2008.02.22 07:47

kakaa

ADMIN - kas ar zz.lv notiek - reizi dienaa var piekonekteeties!!!!!

pirms 11 gadiem, 2008.02.21 18:54

Citas ziņas