Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Komunālprojekts Jelgava» palīdzēs Bauskai sakārtot rātsnama projektu

Bauskas novada pašvaldības konkursā par projekta «Bauskas Rātsnama rekonstrukcija» korekciju un sadalīšanu būvniecībai pa kārtām uzvarējusi SIA «Komunālprojekts Jelgava», liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

«Komunālprojekts Jelgava» apņēmies vērienīgo Bauskas rātsnama rekonstrukcijas projektu sadalīt kārtās, par to paprasot 4100 latus (neskaitot PVN). Projekts «Bauskas vēsturiskā centra atjaunošana jaunu tūrisma produktu attīstībai», kurā paredzēta rātsnama atjaunošana, ir pēdējā laika lielākais šīs pašvaldības projekts, kura īstenošana atlikta gadiem, bet pērn decembrī beidzot ticis noslēgts līgums par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piesaisti, liecina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras informācija.Projekta kopējās izmaksas ir 470 600 lati, tai skaitā ERAF finansējums - 84,96% (399 800 lati) un pašvaldības līdzfinansējums - 15,04%. Pašvaldība nodrošina projekta īstenošanu un līdzfinansējumu no Bauskas novada domes budžeta līdzekļiem.Ar Bauskas Rātsnama atjaunošanu plānots atzīmēt tā četrsimtgadi. Projekta specifiskais mērķis esot pievērst Bauskas pilsētas vēsturisko centru no klusas vietas par aktīvu tūristu apkalpošanas centru un neaizmirstamu piedzīvojumu apmeklētājiem, iemiesojot vēsturiskās ēkas funkcijas 21.gadsimta vidē.Vēsturiskais rātsnams Bauskā celts 17.gadsimtā, un līdz 1740.gadam tas bijis lielākais rātsnams Kurzemes un Zemgales hercogistē.Bauskas Rātsnama rekonstrukcijas projektā līdz ar tiešo pārbūvi plānota arī konstrukciju saglabāšana, arheoloģiskie izrakumi un jauna tūrisma produkta «Sver un mēri Bauskā» izveide, raksta bauskasdzive.lv.Vēsturnieks un Bauskas novada domes deputāts Raitis Ābelnieks apraksta rekonstrukcijas gaitā plānoto arheoloģisko pētījumu ieguvumus: «Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā jau ir materiāli no padomjlaika arheoloģiskajiem izrakumiem - monētas, holandiešu pīpju fragmenti. Iespējams, ka zem bijušās kafejnīcas «Mūsa» varētu atrast mazāk skartu kultūrslāni un aizrakties līdz pat 16.gadsimta beigu līmenim, kad šeit bija ekonomiskais uzplaukums, dzīvoja bagāti amatnieki un tirgotāji.»Par Rātsnama rekonstrukcijas projektu dzirdētas arī negatīvas atsauksmes, apšaubot, vai tas tagad būtu aktuāls. R.Ābelnieks portālam bauskasdzive.lv teic, ka «būtu neapdomīgi nepaņemt Eiropas naudu, bet novada domes ieguldītās summas atgriezīsies dažādos veidos».

Pievieno komentāru

Citas ziņas