Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkurences uzraugi soda «Rimi» par netaisnīgu atlaižu uzspiešanu «Valmieras pienam» 2

Konkurences padome (KP) sodījusi mazumtirgotāju «Rimi Latvija» ar 62 275 latu naudas sodu par netaisnīgu atlaižu uzspiešanu piena pārstrādes uzņēmumam «Valmieras piens», aģentūru BNS informēja KP sabiedrisko attiecību speciāliste Inita Kabanova.

KP pieņēmusi lēmumu, kurā secināts, ka "Rimi" ļaunprātīgi izmantojis savu dominējošo stāvokli mazumtirdzniecībā, uzspiežot "Valmieras pienam" ekonomiski nepamatotus maksājumus jeb atlaides par preču atrašanos "Supernetto" zīmola veikalos. "Rimi" piemērots 62 275 latu naudas sods, kā arī tiesiskais pienākums izbeigt pārkāpumu.KP secināja, ka "Rimi" atrodas dominējošā stāvoklī mazumtirdzniecībā ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecības tirgū lielveikalu vidē Latvijas teritorijā un tai piemīt tirgus vara attiecībā pret "Valmieras pienu", šādu netaisnīgu un nepamatotu atlaižu piemērošana ir aizliegta ar Konkurences likumu.Atlaides, ko "Rimi" saņēma, iegādājoties "Valmieras piena" produkciju, tika piemērotas par preču atrašanos "Supernetto" veikalos un nebija saistītas ar tajos iztirgotās produkcijas daudzumu vai kā citādi ekonomiski attaisnojamas. Tādējādi tās bija uzskatāmas par nepamatotu maksājumu par preču atrašanos "Supernetto" veikalos.Par "Valmieras piena" atkarību liecināja vairāki būtiski faktori. Piemēram, "Rimi" tiek realizēta liela daļa "Valmieras piena" produkcijas, tomēr no šīs sadarbības peļņu guva tikai mazumtirgotājs, bet "Valmieras piens" cieta zaudējumus, ko pēc tam kompensēja sadarbībā ar mazākiem tirgotājiem. Piegādātājs arī nesaņēma objektīvai finanšu plānošanai nepieciešamo informācijas par savas produkcijas realizāciju, paskaidroja Kabanova.KP pārstāve uzsvēra, ka nav pieļaujama mazumtirgotāja zemo cenu veikalu stratēģijas īstenošana uz ražotāju rēķina, kā tas ir noticis šajā gadījumā, kad "Valmieras piens" sedzis mazumtirgotāja izdevumus. Lai arī mazumtirgotājs no ražotāja saņēma atlaidi produktiem, kas paredzēti "Supernetto" veikaliem, tā pilnībā neatspoguļojās produkta gala cenā patērētājiem - atšķirība starp viena un tā paša produkta cenu zemo cenu veikalā un parastajā "Rimi" veikalā vairāk nekā pusē gadījumu bija mazāka nekā saņemtā atlaide. Tas savukārt nozīmē, ka tirgotājs zemo cenu ir panācis tikai uz ražotāja rēķina, nevis izmantojot savus iekšējos resursus un veidojot veikalu, kas darbojas ar zemām izmaksām.Lietas izpēte tika sākta pēc KP veiktās tirgus uzraudzības ietvaros iegūtās informācijas. KP lēmumu ir iespējams pārsūdzēt mēneša laikā."Rimi Latvija" pieder kompānijai "Rimi Baltic", kuras vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas kompānijai "ICA Group" piederošais "ICA Baltic". "Rimi Baltic" dibināts 2005.gada janvārī, apvienojoties mazumtirgotājiem "Kesko Food" un "ICA Baltic", kas apsaimniekoja attiecīgi "Citymarket" un "Supernetto", kā arī "Rimi" veikalus."Rimi" Latvijā ir 108 veikali.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Greex

Nu nē, pats dārgākais ir "Rasas" piens un Rīgas piena kombināta produkcija.

pirms 7 gadiem, 2010.12.15 17:04

maika

Pats dārgākais piens un piena produkti,lai ēd tos bārdainais Andris

pirms 7 gadiem, 2010.12.15 15:27

Citas ziņas