Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai algas ziņā panāktu vīriešus, Latvijas sievietēm nedēļā būtu jāstrādā par dienu vairāk 3

Lai gada vidējās algas ziņā Latvijas sievietes panāktu vīriešus, pērn viņām būtu jāstrādā 49 darba dienas ilgāk, liecina «Swedbank» Privātpersonu finanšu institūta aprēķini. Tas nozīmē, ka katru nedēļu sievietēm būtu jānostrādā par vienu dienu vairāk.

Tā kā pērn atšķirība starp sieviešu un vīriešu atalgojumu Latvijā bija 19 procentu, gada laikā vīrietis Latvijā nopelnīja gandrīz par 1000 latiem vairāk nekā sieviete ar vidējo darba samaksu. Vīriešu vidējā darba samaksa Latvijā bija 492 lati, bet sieviešu – 412 lati pirms nodokļu nomaksas, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati par atalgojumu 2011.gada pirmajā ceturksnī.«Ir daudz iemeslu, kāpēc rodas atšķirības starp vīriešu un sieviešu atalgojumu. Sievietes un vīrieši bieži veic dažāda rakstura darbus un ir sektori, kuros tradicionāli dominē tikai viena dzimuma pārstāvji. Ja vidējais atalgojums konkrētajā nozarē ir zemāks, tad arī tajā nodarbinātās sievietes saņem zemāku algu. Tāpat sievietes karjeru var ietekmēt arī lēmums doties bērna kopšanas atvaļinājumā, jo tad kāpšana pa karjeras kāpnēm var būt lēnāka,» uzskata «Swedbank» Privātpersonu finanšu institūta direktore Ieva Use.Institūta aprēķini liecina, ka atsevišķās profesijās sievietes pelna vairāk nekā vīrieši, piemēram, sievietes, kas strādā apsardzes un izmeklēšanas, reklāmas un ēku būvniecības nozarēs, kā arī valsts pārvaldē. Savukārt viena no nozarēm, kur vīriešu alga krietni pārsniedz sieviešu atalgojumu, ir finanšu un apdrošināšanas pakalpojumi, informē pētījuma veicēji.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

students

jāsalīdzina darbi, kurus veic abas puses. ja direktors ir vīrietis un sekretāre sieviete, protams, ka skaidrs, kuram alga lielāka. LOL

pirms 7 gadiem, 2012.03.12 08:36

sociāldemokrāts

Vai pētījumos salīdzina sieviešu un vīriešu atalgojumu, kuri veic vienādu darbu? Jāņiem vērā, ka vīrieši parasti veic fiziski smagāku darbu par kuru maksā vairāk.

pirms 7 gadiem, 2012.03.09 09:27

s

...tā ir jau gadus 5000....un būs vēl ja pasaule pastāvēs...var te pspriest visus par un pret un cik tas godīgi, bet no tā nekus neliksies....

pirms 7 gadiem, 2012.03.08 16:15

Citas ziņas