Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laika apstākļu dēļ pērn nedaudz samazinājies «Fortum» apgrozījums

SIA «Fortum Jelgava» apgrozījums pagājušajā gadā bija 9,84 miljoni lati, kas ir par 5,9% mazāk nekā 2010.gadā, kad tas bija 10,46 miljoni latu, liecina SIA «Firmas.lv» informācija.

Kā tiek skaidrots uzņēmuma vadības ziņojumā, apgrozījumu pamatā veido saražotās un pārdotās siltumenerģijas apjoms, kā arī koģenerācijas iekārtās saražotās un pārdotās elektroenerģijas apjoms un apgrozījuma samazinājums galvenokārt saistīts ar siltumenerģijas pārdošanas apjoma samazinājumu laika apstākļu ietekmē.Pērn «Fortum Jelgava» strādāja ar peļņu 442 908 latu apmērā, kas ir vairāk nekā divas reizes mazāka nekā 2010.gadā, kad tā bija 975 797 lati.Aprakstot nākotnes plānus, vadības ziņojumā norādīts, ka ar mērķi nodrošināt siltumapgādē lietotā kurināmā diversifikāciju, maksimāli izmantojot vietējā cietā kurināmā resursus, šogad tiks turpināta biokurināmā koģenerācijas stacijas izbūve Jelgavā.Jau ziņots, ka šā gada aprīlī tika iemūrēts jaunās koģenerācijas stacijas pamatakmens. Kā norāda «Fortum Jelgava», stacija būs modernākā no tām, kurās tiek izmantoti atjaunojamie energoresursi. Saražotā siltumenerģija tiks piegādāta Jelgavas pilsētai, nodrošinot līdz 85% no pilsētas centralizētās siltumapgādes, kas līdz šim nodrošināta tikai ar dabasgāzi.Stacijas un ar to saistītās infrastruktūras būvniecībā «Fortum» ieguldīs 70 miljonus eiro (50 miljonus latu). Seši miljoni eiro (4,2 miljoni latu) šim projektam ir piešķirti no Eiropas Savienības struktūrfondiem.Uzņēmuma pārstāvji prognozējuši, ka 2013.gadā, kad stacija sāks darboties, oglekļa dioksīda izmešu daudzums no «Fortum» ražotnēm Jelgavas pilsētā samazināsies par aptuveni 73%.Stacijas uzstādītā elektriskā jauda būs 23 megavati (MW), bet siltumenerģijas jauda - 45 MW. Plānots, ka gadā tā saražos 230 gigavatstundas (GWh) siltumenerģijas un 110 GWh elektroenerģijas. Stacija būs pieejama studentiem un zinātniekiem pētnieciskos nolūkos.Pateicoties jaunajai biomasas koģenerācijas stacijai, uzņēmuma siltuma tarifs varētu samazināties par vismaz 10%.

Pievieno komentāru

Citas ziņas