Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā pērn samazinājušies pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu un ar satiksmes autobusiem

Latvijā pagājušajā gadā samazinājās pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu un ar regulāras satiksmes autobusiem, aģentūra BNS uzzināja Centrālajā statistikas pārvaldē.

Tās dati liecina, ka 2011.gadā kopumā pa dzelzceļu pārvadāti 20,5 miljoni pasažieru, kas salīdzinājumā ar 2010.gadu ir kritums par 1,7%.Tostarp ar dzelzceļa transportu 2011.gada ceturtajā ceturksnī pārvadāja 4,8 miljonus pasažieru, kas ir par 0,4% mazāk nekā 2010.gada ceturtajā ceturksnī. Iekšzemē pārvadāto pasažieru skaits samazinājās par 0,3%, bet starptautiskajos pārvadājumos (galvenokārt starp Latviju un Krieviju) – par 1,9%.Ar regulāras satiksmes autobusiem pērn pārvadāti 117 miljoni pasažieru, kas ir par 4,4% mazāk nekā gadu iepriekš.Tostarp 2011.gada ceturtajā ceturksnī ar regulāras satiksmes autobusiem pārvadāja 30 miljonus pasažieru, kas ir par 3,5% mazāk, salīdzinot ar iepriekšējā gada oktobri–decembri. Lielākā daļa (99,7%) no ar regulāras satiksmes autobusiem pārvadāto pasažieru skaita tika pārvadāti iekšzemē. Pārvadāto pasažieru skaits iekšzemē samazinājās par 3,4%, bet starptautiskajos pārvadājumos – par 12,4%.Savukārt ar pilsētu elektrisko transportu 2011.gadā pārvadāja 87,8 miljonus pasažieru, kas ir par 2,8% vairāk nekā 2010.gadā. No tiem ar tramvajiem pārvadāti 41,6 miljoni pasažieru, kas ir par 1,4% vairāk, bet ar trolejbusiem – 46,2 miljoni pasažieru, kas ir pieaugums par 4,1% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.Statistikas pārvaldes dati arī liecina, ka pērn ceturtajā ceturksnī ar pilsētu elektrisko transportu pārvadāja 23,1 miljonu pasažieru, kas ir par 1,7% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Ar trolejbusiem pārvadāto pasažieru skaits samazinājās par 0,7%, bet ar tramvajiem – par 2,8%.

Pievieno komentāru

Citas ziņas