Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LDDK: Valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību vadības algas paaugstināšana ir vērtējama pozitīvi 6

Finanšu ministrijas ierosinājums paaugstināt valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu atlīdzības noteikšanai piemērojamo maksimālo koeficientu, paaugstinot to no seši uz desmit, ir vērtējama pozitīvi, biznesa portālam Nozare.lv atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) Tautsaimniecības eksperte Inese Olafsone.

Viņa sacīja, ka valsts kapitālsabiedrības darbojas pēc Komerclikuma brīvās tirgus ekonomikas apstākļos, kur konkurence notiek ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā līmenī.«Tā ir konkurence arī par labākajiem speciālistiem un vadītājiem uzņēmumu vadības līmenī. Vadītāji vistiešāk ir atbildīgi par uzņēmuma nākotni un attīstību, īpaši, ja uzņēmums ir ar valsts kapitāla daļām un tam ir izvirzīti arī nozares attīstību veicinošie stratēģiskie mērķi,» uzsvēra Olafsone.Pēc LDDK ekspertes sacītā, pirms pāris gadiem pieņemtais lēmums būtiski ierobežoja iespējas veidot pēc labas pārvaldības principiem atalgotas valsts kapitālsabiedrību valdes, jo arī valsts kapitālsabiedrību vadītāji tika iekļauti vienotas atlīdzības sistēmā ar valsts pārvaldes darbiniekiem.«Komercsabiedrībās atalgojuma sistēma ir sasaistīta ar rezultātiem, un jebkādi atalgojuma ierobežojumi pasliktina uzņēmuma finansiālo stāvokli,» norādīja Olafsone.Jau ziņots, ka valdība šodien lems par grozījumiem likumā par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām, kas paredz paaugstināt valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu atlīdzības noteikšanai piemērojamo maksimālo koeficientu.Valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļa algu nosaka, koeficientu reizinot ar Centrālās statistikas pārvaldes publicēto valstī strādājošo iepriekšējā gada vidējo darba samaksu. Finanšu ministrijas (FM) prognozētā valstī strādājošo šā gada mēneša vidējā darba samaksa ir 478 lati. Līdz ar to 2013.gadā īpaši lielajās kapitālsabiedrībās maksimālā mēnešalga varētu sasniegt 4780 latus, aģentūru LETA informēja FM.Patlaban atbilstoši likumam valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu mēnešalga īpaši lielās kapitālsabiedrībās nedrīkst pārsniegt 2784 latus.FM skaidro, ka valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu atlīdzība ekonomiskās krīzes apstākļos ir kļuvusi nekonkurētspējīga un pastāv risks zaudēt valdes locekļus ar augstu kompetences līmeni, atbilstošu darba pieredzi, speciālām zināšanām un izglītību. Valdes locekļu atlīdzība 2009.gadā tika samazināta par 52%.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Mr Soprano

Vakareiropā mafīja ir arodbiedrības, Latvijā tāda ir LDDK... ;)

pirms 7 gadiem, 2012.09.19 16:31

savukārt

LDDK vadītāja Līga Meņģelsone 2012.gada augustā kategoriski iebilda un bija pret valstī noteiktās minimālās algas 200,- lati mēnesī, paaugstināšanai uz 300,- latiem mēnesī.

pirms 7 gadiem, 2012.09.19 15:35

savukārt

LDDK vadītāja Līga Meņģelsone 2012.gada augustā kategoriski iebilda un bija pret valstī noteiktās minimālās algas 200,- lati mēnesī, paaugstināšanai uz 300,- latiem mēnesī.

pirms 7 gadiem, 2012.09.19 15:35

Vai vai

Šis raksts komentārus neprasa,jo patiesība ir t'da,ka tiem nabagiem,kas ieņem vietas domēs un kapitālsabiedrības ,vajag vēl paaugstināt,lai rēķinot valstī vidējo iznāktu vēl lielāka vidējā alga un drošā solī varētu iet uz eiro un tad kad atkal būs jāekonomē,tad uz pensionāru un uz maznodrošināto rēķina to varēs izdarīt,jo to tak ir vairākums ...ir no kā iekasēt...ar kaujas saucieniem uz lūpām...

pirms 7 gadiem, 2012.09.18 18:57

iz tautas

Nosauciet uzvārdus, kuri tad ir tie valdes locekļi ar augstu kompetences līmeni???
Būsim apspriest, vai maz tā ir, kā saka FM LDDK...

pirms 7 gadiem, 2012.09.18 15:31

kode

LDDK:meli!Lūdzu paaugstināt algas visām nozarēm,būs taisnība!!!??

pirms 7 gadiem, 2012.09.18 14:37

Citas ziņas