Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Licenci tālākai darbībai Jelgavā saņēmis retais lombards 1

Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs (PTAC) saņēmis 42 iesniegumus licences saņemšanai kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai. Daļa no jau apstiprinātajiem komersantiem savus pakalpojumus sniegs Jelgavā, liecina PTAC mājas lapā izvietotā informācija. Lombardu skaits, kas licenci saņēmis, pašlaik ir daudz mazāk nekā to skaits pilsētā.

Licenci jau saņēmusi AS «Moda kapitāls», kas savus pakalpojumus sniedz Lielajā ielā 22. Uzņēmums piedāvā kredītu pret kustamu ķīlu, nekustamo īpašumu, kredītu bez ķīlas nodrošinājuma. Tāpat Jelgavā, Rīgas ielā 11a, strādā licencēts uzņēmums «Aizdevums.lv». Kā liecina nosaukums, tas piedāvā kredītu patēriņa preču vai pakalpojumu iegādei.Ilze Žunde, PTAC Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vecākā konsultante, zz.lv atklāj, ka centrs skata vēl vairākus pieteikumus licences saņemšanai, taču vēl nevar atklāt, vai uzņēmumu darbības vieta būs Jelgava. Viņa piebilst, ka daudzi komersanti iesniedz nepilnīgus dokumentu komplektus, kas jāpapildina, tāpēc licencēšanas process iekavējies.PTAC pārstāve atzīst, ka novērojama tendence vairākiem lombardiem apvienoties. Portāla zz.lv rīcībā esošā informācija liecina, ka arī Jelgavā strādājošie lombardi apvienojas, lai izpildītu likumā noteikto pamatkapitāla apmēra prasību.«Tiem, kas licenci nesaņems līdz 1.novembrim, durvis slēgt nevajadzēs. Viņi varēs apkalpot jau esošus klientus, bet jaunus līgumus slēgt būs aizliegt,» skaidro I.Žunde. Licenci par kreditēšanas pakalpojumu klientam ir tiesības pieprasīt, ieejot iestādē.Jāatgādina, ka Saeima jūlijā atbalstīja grozījumus Komerclikuma spēkā stāšanās likumā, kas nosaka minimālā apmaksātā pamatkapitāla prasību 300 tūkstošu latu apmērā komersantam, kas sniedz kreditēšanas pakalpojumu patērētājam. Pamatkapitāla prasība kapitālsabiedrībām jāizpilda ne vēlāk kā līdz šā gada 1.novembrim.Turklāt nebanku kredītdevēji no novembra varēs sniegt pakalpojumus tikai tad, ja būs saņēmuši licenci. Valsts nodeva par licences izsniegšanu ir 50 tūkstoši latu, savukārt par tās ikgadējo pārreģistrāciju – 10 tūkstoši latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

es

Murgs kat kāds, neticu, ka mazs lombardiņš spētu sagrabināt tādu naudu, tas noteikti ir izdevīgi kādam monopolistam! Varu saderēt, ka šis likums tika uzrakstīts pēc kāda pasūtījuma, lai iznīcinātu mazos lombardiņus. Man draudzene paliek bez darba, un viņa nav vienīgā... Pa visu latviju tagad būs daudz jaunu bezdarbnieku - malači, kādam tur augšā tiešām nav sirdsapziņas!

pirms 7 gadiem, 2011.10.31 10:52

Citas ziņas