Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU izsniegs valsts aizdevumu 556 tūkstošu latu apmērā norēķinu veikšanai «Krājbankā» iesaldētās naudas dēļ

Valdība otrdien uzdeva finanšu ministram izsniegt valsts aizdevumu 556 tūkstošu latu apmērā Latvijas Lauksaimniecības universitātei (LLU) norēķinu veikšanai, jo tās finanšu līdzekļi iesaldēti maksātnespējīgajā «Latvijas Krājbankā».

Finanšu resursi LLU nepieciešami valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veikšanai un iedzīvotāju ienākuma nodokļa samaksai.Valsts aizdevuma atmaksas termiņš ir līdz vienam gadam, un tam nepiemēros valsts aizdevuma riska procentu likmi. Minētajam aizdevumam arī nav nepieciešams nodrošinājums.Jau vēstīts, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 21.novembrī nolēma apturēt «Latvijas Krājbankas» visu finanšu pakalpojumu sniegšanu. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz konstatēto līdzekļu iztrūkumu bankā, par ko ir informēta Ģenerālprokuratūra.Bankas problēmu dēļ vairākām Latvijas pašvaldībām, kā arī universitātēm un valsts uzņēmumiem iesaldēti līdzekļi bankā. Tādēļ Valsts kase izsniedz īstermiņa aizdevumus nepieciešamības gadījumā.Valdība jau 28.novembrī nolēma piešķirt aizdevumu 1,93 miljonu latu apmērā Latvijas Universitātei un 1,36 miljonu latu aizdevumu Rīgas Tehniskajai universitātei, tādēļ 9.decembrī starp Finanšu ministriju un Rīgas Tehnisko universitāti noslēgts aizdevuma līgums par valsts aizdevumu operacionālās darbības nodrošināšanai. Savukārt 2011.gada 1.decembrī no Latvijas Universitātes saņemta vēstule, kurā tā informē, ka atguvusi visus savus finanšu līdzekļus 2,44 miljonu latu apmērā, kas glabājās bankā, tādēļ tai aizdevums nebūs nepieciešams.

Pievieno komentāru

Citas ziņas