Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU uzņēmējiem piedāvā iespēju testēt būvkonstrukciju nestspēju

Viens no svarīgākajiem faktoriem būvniecībā ir uzbūvēto ēku un tās konstrukciju izturība, lai garantētu drošu to izmantošanu. LLU Lauku inženieru fakultātes (LIF) laboratorijā zinošu speciālistu vadībā uzņēmējiem tiek piedāvāta iespēja testēt būvkonstrukciju nestspēju, tādējādi novēršot iespējamus ēku defektus jau projektēšanas posmā, ziņo LLU pārstāve Lana Janmere.

Palielinoties dažādu jaunu būvmateriālu pieejamībai, pieaugusi arī nepieciešamība noskaidrot to nestspēju un atbilstību paredzētajam izmantojumam. Turklāt ikvienam uzņēmējam ir svarīgi arī atrast ekonomiski izdevīgāko konstrukciju veidu, kas atbilst drošības nosacījumiem.

LIF Būvkonstrukciju katedras laboratorija piedāvā unikālu iespēju – ar hidrauliskās preses palīdzību veikt konstrukciju testēšanu lielā mērogā. Tas nozīmē, ka laboratorijā var pārbaudīt konstrukcijas to reālajā izmērā.

«Šobrīd mūsu palīdzību ir lūdzis uzņēmums, kam ir svarīgi pārbaudīt Latvijas inženieru izstrādātu risinājumu balkona stiprinājuma mezglam. Būvprojekta pasūtītājs vēlas izmantot nestandarta risinājumu, kas būtu ekonomiski izdevīgāks par dārgajiem balkona balstu standarta risinājumiem. Papildus teorētiskajiem aprēķiniem gan inženieri, gan pasūtītājs vēlas eksperimentāli pārbaudīt savienojuma nestspēju. Tādēļ tagad veicam šādas konstrukcijas slogošanu, kuras rezultātā iegūsim arī balkona izlieces,» stāsta būvinženieris un Būvkonstrukcijas katedras vadošais pētnieks Ulvis Skadiņš. Pētījumu klātienē vēro arī pats pasūtītājs, inženieri, kā arī studenti un mācībspēki.

Savukārt uzņēmuma «Mitau Industry» pārstāvis atklāj, ka sākotnēji vēlējušies zinātniekus uzaicināt uz ražotni un veikt testus tajā, taču atklājuši, ka universitātē pieejamās iekārtas nodrošinās uzticamāku rezultātu. Turklāt uzņēmums jau iepriekš sadarbojies ar fakultāti, materiāli atbalstot studentu zinātniski pētnieciskos darbus.

Plašāk par sadarbības iespējām interesenti var uzzināt, sazinoties ar LIF Būvkonstrukciju katedras vadītāju Lilitu Ozolu (lilita.ozola@llu.lv) vai docentu Ulvi Skadiņu (ulvis.skadins@llu.lv).


Foto: Artis Lapa

Pievieno komentāru

Citas ziņas