Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mājokļu siltināšanai atvēl 15 miljonus latu 7

Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumiem atvēlēti 15 miljoni latu, paredz šodien valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par darbības programmas «Infrastruktūra un pakalpojumi» aktivitātes «Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi» devīto projektu iesniegumu atlases kārtu.

Kopējais Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums aktivitātē ir 47 759 949 lati, bet privātais finansējums - 33 388 028 lati. Patlaban aktivitātē kopumā ir noslēgti 513 līgumi par projektu īstenošanu par ERAF finansējumu 30 378 361 lata apmērā, tajā skaitā 111 projekti ir pabeigti par kopējo ERAF finansējumu 4 714 265 latu apmērā.Savukārt 113 projektu iesniegumi ir izvērtēti un apstiprināti (ERAF finansējums - 7 558 676 lati), vēl 52 projektu iesniegumi patlaban ir vērtēšanas procesā (ERAF finansējums - 3 390 705 lati).Ņemot vērā finansējuma apguvi, kā arī prognozēto pieprasījumu atbalsta saņemšanai mājokļu siltumnoturības uzlabošanas pasākumiem, aktivitātes desmitai projektu iesniegumu atlases kārtai ir piešķirtas virssaistības 15 miljonu latu apmērā papildus projektu īstenošanai.Ekonomikas ministrija norāda, ka aktivitātes ietvaros nepieciešams turpmāk atbalstīt rekuperācijas jeb siltuma atgūšanas tehnoloģiju uzstādīšanu. Rekuperācijas sistēma nodrošina efektīvu ēkā jau esošas un iepriekš saražotas siltumenerģijas atkārtotu izmantošanu, būtiski samazinot siltumenerģijas patēriņu.Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts norādīja, ka arvien lielākai sabiedrības daļai energoefektivitāte vairs nav svešvārds, bet gan ikdienas dzīves sastāvdaļa un iespēja samazināt ikdienas tēriņus. Savu labklājību varam vairot, gan nopelnot naudu, gan arī to neiztērējot.«Energoefektivitāte ir mūsu iespēja lieki netērēt un ietaupīt. Atbilstoši mūsdienu prasībām siltinātās mājas siltuma enerģijas ietaupījums var sasniegt pat 60%, bet vidēji tie ir 30%-40%. Tas nozīmē ne tikai krietni mazākus izdevumus iedzīvotājiem, bet arī mazāku negatīvo ietekmi uz vidi un mazāku energoresursu importu. Papildu finansējums mājokļu renovācijas aktivitātē ļaus nosiltināt vēl vairākus simtus daudzdzīvokļu māju visā Latvijā, tūkstošiem mājsaimniecību samazinot izdevumus par siltumu,» atzina Pavļuts.Jau ziņots, ka ERAF aktivitātes «Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi» mērķis ir paaugstināt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitāti, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu. Aktivitātes īstenošanai piešķirtais ERAF finansējums ir 47 759 948 lati.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

lasītājs

tepat var šodien palasīt db.lv portālā par korupciju «Tā ir fantastiska rene, un grūti pat pateikt, cik pa to ir aizlaists.»

... kabatā bāzēju varza vai nu sadārdzina būves izmaksas, vai arī ēkā iestrādā materiālus, kas nav ilgmūžīgi vai nekalpo iecerētajam mērķim, raksta laikraksts.

pirms 7 gadiem, 2012.09.19 11:18

juris

No katras nosiltinātās mājas atlec pietiekami,lai labi justos!

pirms 7 gadiem, 2012.09.19 10:15

dokss

var just, ka cilvēks runā par lietām, kurās nav vispār nekāda nojēga. bet taču jārunā ir, kā citādi savu tupumu lai izceļ, žulti izlej...problēmas nav tur kur redzi, bet citur - birokrātismā, laika vilcināšanā, dažreiz iesaistīto personu, būvnieku nepietiekamā pieredzē. Starp citu, Eiropā tādi siltināšanas darbi izmaksātu daudzkārt dārgāk - darba izmakas daudz lielākas un arī atsevišķi mateirāli daudz dārgāki.

pirms 7 gadiem, 2012.09.19 09:57

s

Kad Eiropas Reģionālās attīstības fonds pēc gadiem uzzinās izmaksas un izcenojumus darbam un materiāliem šiem siltināšanas darbiem, būs maigi izsakoties nesaprašanā...Bet, kā saka, dzelzs jākaļ kamēr karsta, un tas arī tiek darīts - "uzvārās" uz šo pasākumu kas vien var..., sākot ar visiem ierēdņiem un beidzot ar darbu izpidītājiem, bet tas viss notiek tikai dēļ tā, ka tautai veiksmīgi iestāsta - tā visa mērķis ir paaugstināt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitāti...:)))

pirms 7 gadiem, 2012.09.18 22:23

Neticu ieredniem

Eiropas Reģionālās attīstības fonds nesaprot ka ierednu mantkaribai nav gala,cik nebaro rilus vienmer par maz.
Redzes cik tad maju bus nosiltinatas Jelgava.

pirms 7 gadiem, 2012.09.18 21:20

Citas ziņas