Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mājsaimniecības «Latvijas gāzei» parādā piecus miljonus latu 1

Latvijas mājsaimniecības dabasgāzes kompānijai «Latvijas gāze» (LG) ir parādā piecus miljonus latu, aģentūrai BNS pavēstīja LG preses sekretārs Vinsents Makaris.

Viņš pastāstīja, ka kopējais mājsaimniecību parāds par patērēto dabasgāzi janvārī ir aptuveni pieci miljoni latu, savukārt kopējais parādnieku skaits ir 90 tūkstoši jeb 20% no kopējā klientu skaita. «Salīdzinot ar situāciju gadu iepriekš, kopējais parāda apmērs ir par 500 tūkstošiem latu lielāks,» sacīja Makaris.LG preses sekretārs arī vērsa uzmanību uz to, ka būtisku parādu daļu veido klienti, kas dabasgāzi izmanto plītīs. «Būtisku parāda daļu – 2,6 miljonus latu – veido tie klienti, kas dabasgāzi izmanto plītīs, lai arī vidējais mēneša maksājums šādiem klientiem ir vien 3,5 lati,» norādīja Makaris un piebilda, ka par apkurē izmantoto dabasgāzi mājsaimniecību parāds ir 2,4 miljoni latu.Saskaņā ar sniegto informāciju 2011.gadā LG ir pārtraukusi dabasgāzes piegādi aptuveni 2,3 tūkstošiem mājsaimniecību.Makaris arī minēja, ka, ņemot vērā dabasgāzes nozīmi apkurē ziemas mēnešos, LG primāri meklē iespējas vienoties ar klientiem par parāda atmaksas grafikiem. 2011.gadā šādas vienošanās noslēgtas ar aptuveni trim tūkstošiem klientu.«Savukārt uzņēmumu ar dabasgāzes patēriņu līdz 25 tūkstošiem kubikmetru gadā parāds ir 400 tūkstoši latu. Rūpniecisko klientu kopējais parāds ir trīs miljoni latu, bet starp tiem nav būtisku siltumapgādes uzņēmumu parādu,» paskaidroja LG pārstāvis.Viņš arī aicināja klientus savlaicīgi vērsties uzņēmumā un risināt parādu problēmas, kā arī pārliecināties par parādu situāciju īpašumos, ko plānots iegādāties vai īrēt.Makaris informēja, ka saskaņā ar apstiprināto norēķinu kārtību par kavētiem maksājumiem tiek aprēķināti nokavējuma procenti 0,15% apmērā no parāda summas par katru nokavēto dienu. «2011.gadā LG sāka sadarbību ar parādu piedziņas uzņēmumiem, kas turpmāk veicinās klientu maksājumu disciplīnu un parādu samazināšanos,» teica LG pārstāvis.Viņš piebilda, ka atšķirībā no citiem siltuma avotu piegādātājiem ar LG klienti norēķinās pēc izlīdzinātā patēriņa principa, kas vienmērīgi sadala maksājumus gada garumā.LG nodarbojas ar gāzes iegādi, transportēšanu, uzglabāšanu un sadali. Gāzi kompānija iepērk no Krievijas koncerna «Gazprom» (aptuveni 70%) un «Itera Latvija» (aptuveni 30%).

Pievieno komentāru

Komentāri 1

plampis

Mums svarīgāks ir valodas referendums. par to mēs bļaujam. Pa to laiku Davis paceļ ievērojami gāzes cenu. Tauta klusē...

pirms 7 gadiem, 2012.01.25 10:24

Citas ziņas