Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Maskavas vadība šogad plāno izsolīt «Amo Plant» akcijas 4

Maskavas Domes Īpašumu departaments šogad plāno izsolīt sev piederošās rūpnīcas «Amo Plant» akcijas, raksta Krievijas laikraksts «Marker». Izsole varētu notikt pirmajā pusgadā. Departaments rūpnīcas vērtību noteicis 21 miljona eiro apmērā, taču paša «Amo Plant» vadība uzskata, ka investori nebūs gatavi par to maksāt šādu summu – rūpnīca pašlaik nemaksājot vairāk par pieciem miljoniem eiro.

Jāatgādina, ka Maskavas vadība par rūpnīcas pārdošanu paziņoja pēc iepriekšējā pilsētas mēra Jurija Lužkova gāšanas no amata. «Marker» raksta, ka Dome savām akcijām noteikusi sākumcenu 21 miljonu eiro (14,7 miljoni latu) apmērā. «Uzņēmuma vadības rīcībā ir informācija, ka pašlaik neviens iespējamais investors nav interesējies par piedāvātajām akcijām,» laikrakstam skaidrojis «Amo Plant» izpilddirektors Aleksejs Maslovs. Viņš lēš, ka gadījumā, ja investors arī parādīsies,  rūpnīcas Maskavas daļu gribēs iegādāties par daudz zemāku cenu.Rūpnīcas vadība Maskavas Domi aicina savas ieceres par akciju pārdošanu īstenot 2014.-2015.gadā, kad rūpnīca varētu strādāt ar to jaudu, kas bija plānota, to būvējot. A.Maslovs uzskata, ka akciju tirgus vērtība pašlaik nav augstāka par pieciem miljoniem eiro (3,5 miljoniem latu), ko ietekmē arī rūpniecības telpu piedāvājums Eiropas Savienības valstīs, arī Jelgavā, piemēram, bijušās RAF rūpnīcas teritorijā.Tāpat «Amo Plant» Maskavas vadību akcionāru sapulcē aicinās lemt par papildu akciju emisiju 8,75 miljonu latu apmērā. Ja Maskavas valdība atteiksies no pirmpirkuma tiesībām, tad tās pāries pie citiem akcionāriem, kuri var šīs tiesības izmantot. Tādā gadījumā Maskavas valdības daļa uzņēmuma pamatkapitālā samazināsies no 96% līdz 73%.2012.gadā «Amo Plant» plāno samontēt 110 pilsētas autobusus, puse no kuriem būs domāta vietējam tirgum, bet puse – Maskavai. Plānots, ka šogad rūpnīcas apgrozījums būs 22 miljoni eiro – ap 15,4 miljoniem latu.  Jāatgādina, ka «Amo Plant» rūpnīcā Jelgavā investēti 30 miljoni eiro (apmēram 21 miljons latu). Uzņēmums montē autobusus un traktorus, tai skaitā Maskavas pašvaldības vajadzībām. «Amo Plant» dibināts 2005.gadā. Uzņēmuma akcionāri ir Maskavas valdība (Maskavas pilsētas Īpašuma departamentam pieder 92,55 procenti akciju), AS «AMO ZIL» (4,42 procenti), Jelgavas Dome (2,73 procenti) un AS «Ferrus» (0,29 procenti).

Pievieno komentāru

Komentāri 4

007

.....nu nevar mūžīgais algas saņēmējs tā pēķšņi kļūt par pelnītāju.Nu tik gar sili,tik gar sili.Sāciet biznesu tautieši bla,bla,la...Cik ZZS locekļi,partijas biedri ir radījuši uzņēmumus,cik nodokļos samaksājuši,kas ir tie eksportejamie produkti...Vismaz kāds parādītu,ka var,bet.....Maize ar viscietāko garozu tas bizness ir.....Ķīlejam mazo dārza tehniku.

pirms 7 gadiem, 2012.02.22 21:21

andris pirks un taisīs autobusus ziedonim! pēteris ar viktoriju taisīs biznesu ar andra autobusiem taču, visi saņems otkatus, subsidijas

pirms 7 gadiem, 2012.02.22 15:35

likumīgs fināls

Rāviņa bandas viena no afērām izgāzusies. Kura būs nākošā? Pasāža? Ledus skola? ZOC?

pirms 7 gadiem, 2012.02.22 14:50

ser

Absurds : krievija ražo tehniku eiropā priekš krievijas :))

pirms 7 gadiem, 2012.02.22 14:30

Citas ziņas