Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mikrokredīti lauku uzņēmējām

Latvijas Lauku sieviešu uzņēmējdarbības atbalsta fonds (LLSUAF) sadarbībā ar Hipotēku banku iecerējis vismaz 50 interesentēm izsniegt mikrokredītus biznesa attīstībai. Pirmais aizdevums piešķirts šonedēļ, bet vēl iesniegti vairāki biznesa plāni to saņemšanai, atklāj LLSUAF valdes priekšsēdētāja Raimonda Ribikauska.

Pieprasījums ir«Jutām, ka ir pieprasījums pēc mikrokredītiem, bet fondam vairs nebija tik daudz naudas, tāpēc notika sadarbība ar Hipotēku banku,» atklāj R.Ribikauska.Pēc veiksmīgas Uzņēmumu konkurētspējas uzlabošanas atbalsta programmas uzsākšanas šā gada maijā finanšu ministrs Atis Slakteris norādījis minētās bankas vadībai uz nepieciešamību izstrādāt līdzīgas atbalsta programmas arī citām uzņēmēju grupām. Tā kā iepriekš programma bija vērsta uz Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu konkurētspējas un eksporta apjomu palielināšanu, tagad uzmanība tiek sievietēm no lauku teritorijām un mazpilsētām. Realizējot programmu «Mikrokredīti sievietēm» ar nosaukumu «Cielava - 08», viņas aizņēmumu varēs izmantot nelielām investīcijām vai apgrozāmajiem līdzekļiem.Pazemināta procentu likmeR.Ribikauska stāsta, ka kredītus paredzēts izsniegt vismaz 50 uzņēmējām, un to kopsumma sasniegs 50 000 latu. Nākotnē šis apjoms varētu tikt palielināts. Viena mikrokredīta maksimālā summa ir 1000 latu, kas jāatmaksā divu gadu laikā. Aizdevumi tiek izsniegti ar pazeminātu procentu likmi - pieci procenti gadā. Mikrokredītam nav nepieciešams aizdevuma nodrošinājums, taču aizņēmējām jāpiesaista divas galvotājas, kas, kā atzīst R.Ribikauska, ir grūtākais. Viņa piebilst, ka arī fonda budžetā ir nauda, kas paredzēta kredītiem. To varēs izmantot, ja kaut kādu iemeslu dēļ banka aizdevumu nevarēs piešķirt.Lai iesniegtu biznesa plānu par mikrokredīta saņemšanu, var doties uz resursu centriem un tikšanās vietām vai sazināties ar to koordinatoriem. Sīkāka informācija atrodama LLSA mājas lapā www.llsa.lv .Pirms deviņiem gadiemŠo kreditēšanas programmu aizsāka Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Latvijas Lauku sieviešu apvienība, Bauskas Lauku sieviešu klubs «Apvārsnis» un Preiļu sieviešu klubs. 2007.gada rudenī programmu pārņēma nodibinājums LLSUAF, un kredīti tika piešķirti no līdzekļiem, kas iegūti no Ziemeļvalstu Ministru padomes speciālā atbalsta fonda. Savukārt pirmais aizņēmums izsniegts 1999.gadā. R.Ribikauska atklāj, ka kopš programmas darbības sākuma izveidotas jau 45 mikrokredītu grupas, kur katra sastāv no trim sievietēm - vienas aizņēmējas un divām galvotājām.Līdz šim Zemgales reģionā izsniegti visvairāk - 19 - mikrokredīti, no kuriem viens - Jelgavas rajonā. Sievietes izvēlas dažādus uzņēmējdarbības veidus: friziera, šūšanas un citu pakalpojumu sniegšanu, klūdziņu pīšanu, augļkopību, zemeņu un sēņu audzēšanu, dārzeņkopību atklātā laukā un zemplēves platībās, biškopību, putnkopību, cūkkopību, daiļdārzniecību, lauku tūrismu, siera ražošana, maizes cepšana, bioloģiskās produkcijas ražošanu un citus.

Pievieno komentāru

Citas ziņas