Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Nordea» šogad mājokļu kredītos Latvijā plāno izsniegt vairāk nekā pērn

«Nordea» bankas Latvijas filiāle paziņojusi par plāniem 2010.gadā mājokļu kredītos izsniegt 100 miljonus latu, savukārt pērn izsniedza 60 miljonus. «Nordea» bankā mājokļu kredītus arī šobrīd var saņemt klienti, kas var atļauties un vēlas uzlabot savus dzīves apstākļus, informē banka.

«Nordea» Jauno Eiropas tirgu reģionālais vadītājs Tomass Nekmārs skaidro: «Ar paziņojumu par «Nordea» plāniem šogad Latvijas mājsaimniecībām mājokļu kredītos izsniegt 100 miljonus latu vēlamies apliecināt, ka tāpat kā līdz šim būsim uzticams un prognozējams sadarbības partneris. «Nordea» ir veiksmīgi pārdzīvojusi globālo finanšu krīzi un arī Latvijā mūsu rezultāti ir bijuši ievērojami labāki kā kopumā banku sektorā. Mēs vienmēr ar atbildību esam izturējušies pret darbību Baltijas valstīs un arī nākotnē vēlamies spēlēt aktīvu lomu ekonomikas atjaunošanā.»««Nordea» bankas gadījumā patiesībai neatbilst sabiedrībā eksistējošie apgalvojumi par mājokļu kredītu nepieejamību un augstajām procentu likmēm,» norāda «Nordea» bankas valdes locekle Jana Strogonova. ««Nordea» savu kredītpolitiku nav mainījusi kopš darbības uzsākšanas Latvijas tirgū. Lai arī interese par mājokļu kredītiem ir samazinājusies, tomēr cilvēki ar stabiliem ienākumiem pie mums var saņemt aizdevumu uz tiem pašiem noteikumiem kā pirms diviem vai trim gadiem.»2009.gadā «Nordea» banka izsniegusi jaunus mājokļu kredītus vairāk kā tūkstotim mājsaimniecību par kopējo summu 60 miljoni lati. Vidēji viena aizdevuma summa bija 75 000 eiro, kas ir par 20% mazāka nekā 2008.gadā. Kredīti vidēji ņemti uz 18 gadu termiņu un 95% gadījumos aizdevums ir noformēts eiro valūtā. Pievienotā bankas likme kredītam ir sākot no 2,5%. Vairāk nekā 40% jauno mājokļu kredītu darījumu ir bijuši vai nu dzīvokļu iegāde jaunajos projektos vai savrupmāju būvniecība vai iegāde.«Šobrīd zemo cenu dēļ visizdevīgāk ir iegādāties dzīvokļus jaunajos projektus pirmreizējā tirgū, jo jāņem vērā, ka otrreizējā tirgū iegādātajiem dzīvokļiem vēl jāveic arī remontdarbi un tās ir papildu izmaksas.  Turklāt dzīvokļu cenas savu zemāko punktu sasniedza 2009. gada nogalē,  šobrīd tās ir stabilizējušās, un tiek prognozēts, ka nākotnē tās pieaugs,» norāda «Ober-Haus» vērtēšanas servisa valdes loceklis Andris Šalgūns.«Šis ir izdevīgs brīdis pirkumiem arī tādēļ, ka jauno projektu dzīvokļu segments ir samērā ierobežots un pašlaik pircējiem ir izvēles iespējas. Pēc «Ober-Haus» datiem šobrīd pārdošanā ir 2700 dzīvokļi, bet jaunu projektu ienākšana tirgū ir prognozējama ne ātrāk kā pēc 2 gadiem. «Nordea» bankas apliecinājums turpināt kreditēšanu ir ļoti pozitīvs signāls pircējiem, pārdevējiem un projektu attīstītājiem, kā arī valsts ekonomikai un ekonomiskajai stabilitātei Baltijas reģionā kopumā,» saka A.Šalgūns.

Pievieno komentāru

Citas ziņas