Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Nordic Metal Plast» darbinieki gatavi streikot neizmaksāto algu dēļ 9

Uzņēmuma «Nordic Metal Plast» 42 darbinieki 4.jūnijā sāks streiku neizmaksāto darba algu dēļ. Konflikts starp darba ņēmējiem un darba devēju aizsākās pagājušā gada nogalē, kad darbinieki nesaņēma samaksu par paveikto darbu, informē Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta darbinieku arodbiedrība LAKRS.

«Alga netika izmaksāta arī par pagājušajā gadā paveikto, un, neskatoties uz vairākām ierosmēm gan no darba ņēmēju, gan no arodbiedrības LAKRS puses, darbinieki tomēr vēl nav saņēmuši pretimnākšanu un atbildes reakciju no darba devēja - uzņēmuma ģenerāldirektora Eskilio Martinandželi, kurš pēc sarunas ar arodbiedrības LAKRS priekšsēdētāju Juri Kalniņu solījās šo jautājumu atrisināt pēc iespējas ātrāk. Tikšanās notika 2012.gada 21.maijā, bet līdz pat šim brīdim situācija nav mainījusies, un sīkākas ziņas SIA «Nordic Metal Plast» nav sniegusi,» informē LAKRS organizatorisko darbu speciāliste Elīna Dābola.Darbinieki ir neizpratnē un neapmierināti ar šādu vadības rīcību un tāpēc kā vienīgo iespējamo situācijas uzlabojumu redz streika sākšanu. LAKRS, konsultējoties ar «Nordic Metal Plast» darbiniekiem – LAKRS biedriem, ir vienojušies un iesnieguši Valsts darba inspekcijai, Nacionālajai trīspusējai sadarbības padomei un darba devējam pieteikumu par streika uzsākšanu 4.jūnijā uzņēmuma telpās. «42 uzņēmuma darbinieki, no kuriem 36 ir arodbiedrības biedri, ir gatavi paust savu neapmierinātību un izvirza prasības izmaksāt darba algu par 2012.gada marta un aprīļa mēnešiem, kā arī darba algas parādus par 2009.gadu visiem darbiniekiem – arodbiedrības biedriem, kuri to nav saņēmuši, atbilstoši darba līguma nosacījumiem un spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, kā arī noslēgt vienošanos starp SIA «Nordic Metal Plast» un arodbiedrību LAKRS par to, ka, ja darba devējs kavē un neveic darba līgumā noteikto darba algas izmaksu darbiniekiem noteiktajā termiņā, tad darba devējs darbiniekiem – arodbiedrības biedriem maksā līgumsodu 3 procentu apmērā no neizmaksātās darba samaksas par katru nokavēto dienu,» skaidro E.Dābola.Portālam zz.lv ar uzņēmuma vadītāju šodien sazināties nav izdevies, jo viņš atrodas Itālijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

protams, ka saprot :) pagājušnedēļ redzēju kādā Jūrmalas viesnīcā :)

pirms 7 gadiem, 2012.05.30 20:26

lm

arī ,ja Esquilio būs Latvijā , Jūs ar viņu nesazināsieties, jo viņam ir uzticīga labā roka ne,tikai ofisa darbos, bet arī paralēli tam atpūtas darbos :) es domāju,ka visi saprot par ko es runāju - kā grēkāzis būs nolikts metrs ar kepku - Angelo kungs

pirms 7 gadiem, 2012.05.30 17:17

lm

Arī es kādreiz strādāju šajā uzņēmumā - teikšu kā ir - algas tiek maksātas reizi 2 mēnešos un procentualā mazākumā protams, bet paralēli tam cilvēki tiek baroti ar solījumiem nedēļu pēc nedēļas - ,kad nolēmu uzrakstīt atlūgumu ,pat aprēķinu dabūju gaidīt 3 nedēļas, kaut arī to ir jāizskaita tajā pašā dienā! Es brīnos,ka tur vispār vēl ,kāds iet strādāt, jo tādu attieksmi nevienā citā uzņēmumā pret strādniekiem neesmu novērojis - tā ir fenomenāla - sliktākajā ziņā. Nevaru sagaidīt,kad beidzot šie te nenovērtētie Nordic Metalplast veterāni - darba spēks ,saņemsies un sāks rīkoties, jo ,cik man zināms tur katrs cenšas ieziepēties individuāli - kā arī algas katrs iet lūgties pats sev individuāli nevis kolektīvi! Man arī ir ieteikums 2 vārdu apjomā - "sledziet ciet" taču beidzot, tur nav nākotnes:)

pirms 7 gadiem, 2012.05.30 17:10

RAINIS

" UZ ZEMES NAV TAISNĪBAS DŪREI TIK SPĒKS". Martinandželim sadot kārtīgi pa muti, UN VISS BŪS OK.

pirms 7 gadiem, 2012.05.29 14:17

Alga darbiniekiem? Lai pagaida, galvenais, ka strādā. Algu nemaksāšana šajā uzņēmumā ir normāla parādība. Tas pats attiecas arī uz nemaksāšanu piegādātājiem par saņemtajām precēm un pakalpojumiem. Visiem tiek tikai solīts. Un kāpēc gan uzņēmuma vadītājam streika dienā būt uzņēmumā, ja viņam tur ir sava uzticības persona, kas viņu par visu informē :)

pirms 7 gadiem, 2012.05.29 14:05

Ko ākstās

Kāda jēga streikot? Jāsniedz uzņēmuma maksātnespēja, varbūt tad sāks rosīties.

pirms 7 gadiem, 2012.05.29 11:45

Resnais

atvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta darbinieku arodbiedrība LAKRS.
Jābūt Latvijas.

streikasākšanu
tie ir divi vārdi :)

pirms 7 gadiem, 2012.05.28 20:06

Onslovs

Arī streika dienā uzņēmuma vadītājs būs Itālijā. Ēdīs pastu ar pesto un pirdīs.

pirms 7 gadiem, 2012.05.28 17:53

vebss

Somenes ar bija paredzets streikot ja nemaldos 16 datuma tacu tika atcelta jo darba devejs atmeta 40% no algas :D

pirms 7 gadiem, 2012.05.28 17:49

Citas ziņas