Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Nordic Metalplast» darbinieki nosūtījuši darba devējam streika prasības

Jelgavas uzņēmuma SIA «Nordic Metalplast» darbinieki vakar pa pastu nosūtījuši darba devējam streika prasības, biznesa portālam Nozare.lv sacīja Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja vietnieks Edvīns Krieviņš.

Darba devējam pēc prasību saņemšanas trīs dienu laikā ir jāsniedz darbiniekiem atbilde, vai arī desmit dienu laikā jāizveido izlīgšanas komisija, vai jāpaziņo pieņemtais lēmums, skaidroja Krieviņš.«Darba devējs prasības, visticamāk, saņems rīt vai parīt, tas nozīmē, ka šīs nedēļas beigās vai nākamās sākumā ir jāsniedz atbilde un nākamās nedēļas beigās jāpaziņo pieņemtais lēmums. Ja tas nenotiks, tad darbinieki ir tiesīgi pieteikt streiku Nacionālajai trīspusējās sadarbības padomei, Valsts darba inspekcijai un darba devējam,» sacīja Krieviņš.Viņš piebilda, ka pēc šāda scenārija «Nordic Metalplast» darbinieku beztermiņa streiks sāksies 6.augustā vai 7.augustā.Darbinieku streika prasības paredz izmaksāt aizkavēto darba algu, līgumsodus par algas kavējumiem, turpmāko darba algu samaksu, kā arī ieturētās arodbiedrības biedru naudas samaksu arodbiedrībai.Iepriekš «Nordic Metalplast» ģenerāldirektors Eskilio Martinandželi bija solījis 6.jūlijā vai 9.jūlijā darbiniekiem izmaksāt algu 30% vai 40% apmērā par maijā nostrādāto, savukārt atlikušo daļu - 13.jūlijā, tomēr visu algu par maiju darbinieki piektdien vēl nebija saņēmuši.

Pievieno komentāru

Citas ziņas