Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Nordic Metalplast» vadība sarunās ar arodbiedrību šodien paudusi apņēmību parakstīt vienošanos 1

Ceļa apzīmējumu ražotāja SIA «Nordic Metalplast» vadītājs Eskviljo Martinandželi šodien sēdies pie sarunu galda ar arodbiedrību un streikojošā strādnieku kolektīva pārstāvjiem, paužot apņēmību parakstīt vienošanos.

Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības LAKRS pārstāve Inga Cinīte aģentūru LETA informēja, ka sarunās kopā ar darbiniekiem piedalās arī LAKRS priekšsēdētājs Juris Kalniņš, jurists Edvīns Krieviņš un Cinīte. Sarunas norit ar tulka palīdzību.«Pēc vakardienas tiesas sprieduma, ar kuru noraidīta «Nordic Metalplast» vadības prasība atzīt streiku par nelikumīgu, situācija ir krasi mainījusies. Neformālas sarunas ar Martinandželi kungu arodbiedrībai notika jau vakar, bet šodien viņš nolēma sēsties pie formāla sarunu galda,» pastāstīja Cinīte.Viņa informēja, ka ražotnes vadība līdztekus tiesvedībai jau bija izsludinājusi lokautu - darba devēja atbildes «streiku», kas ir darba devēja rīcība, liedzot darbiniekiem darba iespējas un samaksu. Arodbiedrība savukārt bija gatava apstrīdēt lokauta likumīgumu, taču šodien uzņēmuma vadītājs pavēstījis, ka atsaukšot lokautu un esot gatavs kompromisam.Pēc arodbiedrības teiktā, uzņēmuma vadītājs nenoliedzot, ka darbinieku un arodbiedrības prasības ir pamatotas, tāpēc apņēmies panākt izlīgumu, kā arī līdztekus mutiskiem solījumiem paudis gatavību parakstīt rakstveida vienošanos.LETA jau ziņoja, ka Jelgavas tiesa vakar noraidīja ceļa apzīmējumu ražotāja SIA «Nordic Metalplast» vadības prasību atzīt par nelikumīgu uzņēmuma Jelgavas ražotnes strādnieku beztermiņa streiku, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas tiesā.Iepriekš Cinīte informēja, ka uzņēmuma vadītājs Martinandželi bija ieradies Latvijā, apmeklējis gan ražotni, tiesas sēdi, bet pārrunas ar arodbiedrību iepriekš nesāka.Streika laikā augustā no darba rūpnīcā aizgājuši septiņi strādnieki, taču nekas neliecina, ka uzņēmuma vadība gatavotos to slēgt, jo rūpnīcā uzstāda jaunas iekārtas, internetā manīti jauni darba sludinājumi, tostarp arī ražošanas vadītāja vakancei. Jūlija algu solīts samaksāt pa daļām 29.augustā un 5.septembrī, taču līdz tiesas sēdei vēl neviens neko nebija saņēmis, informēja Cinīte.Streiks ražotnē šodien turpinās jau 22.dienu. Darba devējs augustā ir samaksājis visas iekavētās algas par 2009.gadu, kā arī samaksājis atlikušās daļas par šā gada jūniju, bet jūlija algu strādnieki vēl nav saņēmuši, tāpēc turpina streiku.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

BIMS

NEGAJA ARZEMNIEKAM TAS NUMURS AR APKRAPSANU CAURI. IR JAU ARI STIPRAS ARODBIEDRIBASD KAS AIZSTAV STRADNIEKU INTERESES,BET TAS IR RETS GADIJUMS.

pirms 7 gadiem, 2012.08.31 09:17

Citas ziņas